Samopal MP 40 9 mm Luger

Samopal MP 40 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Erma Werke v Dachau byla nástupcem v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. 

V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50-tých let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

Již od roku 1925 se v německých samopalech prolínají různé konstrukce a patenty konstruktérů Henricha Vollmera (1885 – 1961) a Hugo Schmeissera ( 1884 – 1953). Erma od roku 1936 testovala Vollmerův samopal EMP 36. Pro potřeby výsadkových a tankových vojsk byl vyvíjen nový typ samopalu ve firmě Erma. Na jeho vývoji se podílel právě Vollmer se svým patentovaným pneumatickým pouzdrem vratné pružiny z roku 1933, ale zbraň nese i prvky Schmeisserových konstrukcí MP 18 a 28, kdy Hugo pracoval u Bergmannů. Proto se též tato konstrukce nazývá Vollmerovsko Schmeisserovská. A tak vznikl samopal MP 38, který se později vyráběl i ve štýrské zbrojovce. V roce 1940 vznikla potřeba ekonomičtější výroby. Pouzdro závěru již nebylo frézováno ale lisováno a tak kromě dalších zjednodušení vznikl samopal MP 40. Ten kromě výše dvou uvedených výrobců vyráběla i firma Haenel v Suhlu.

Samopal MP 40 pracuje na principu neuzamčeného závěru brzděného výše popsaným způsobem. U samopalu MP 40 bylo upuštěno od přepínače jednotlivých ran vzhledem k jeho nízké kadenci 350 - 400 ran za minutu stejně jako u MP 38. Opěrka samopalu MP 40 je sklopná. Tento samopal MP 40 byl vyroben ve firmě Haenel fxo v Suhlu v roce 1941. Disponuje prvním typem závěru. Tento samopal MP 40 je na původních číslech, hlaveň je v dobrém stavu, závěr po opravě, zápalník je nový. Aretace opěrky je v pořádku. Zásobník chybí. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

49 000 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1933

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Haenel Suhl Německo
 • Model, vzor MP 40
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 3680 g
 • Délka 620 mm
 • Délka hlavně 250 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový dvouřadý na 32 nábojů
 • Rok výroby 1941
 • Stav 2
 • Povrch 88 %
 • Vývrt nová hlaveň
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.