Revolver Smith&Wesson mod. Safety Hammerless 32 S&W

Revolver Smith&Wesson mod. Safety Hammerless 32 S&W

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem.

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1900 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1887 a o rok déle přišly na trh nové revolvery známé pod označením Safety Hammerless, někdy však přezdívané jako Lemon Squeezer (odšťavňovač), nebo také „The New Departure“. Jednalo se o malé revolvery s 2“, 3“ a 3,5“ hlavní vyráběnou v rážích .32 S&W a .38 S&W. Tyto revolvery pracovaly v režimu DAO a jejich rám využíval systému Top-Break. Revolvery se vyráběly v niklovaném provedení .Model v ráži .38 byl založen na S&W středním rámu, zatímco model v ráži .32 byl založen na malém 1½ rámu, podle tehdejšího označení. Revolvery byly z důvodu bezpečnosti opatřeny dlaňovou pojistkou. Ukončení výroby těchto revolverů se datuje kolem roku 1902.

Tento revolver Safety Hammerless je v ráži .32 S&W v provedení s 3,5“ hlavní. Revolver je ještě v zachovalém stavu, vývrt je matný. Jedná se o vzácný sběratelský kousek, zřídka k vidění. Tento revolver jistě potěší každého sběratele značky S&W. Jedná se o zbraň kategorie B.

11 600 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 956

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor Safety Hammerless (Lemon Squeezer)
 • Ráže .32 S&W
 • Hmotnost 418 g
 • Délka 185 mm
 • Délka hlavně 3,5 "
 • Zásobník válec na 5 nábojů
 • Rok výroby 1888-1902
 • Stav 3
 • Povrch 72 %
 • Vývrt matný
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.