Revolver Enfield No.2 Mk.1 38 S&W

Revolver Enfield No.2 Mk.1 38 S&W

Další obrázky

Popis

Revolvery Webley vyráběné od poloviny 19. století v mnoha modifikacích u birminghamské firmy Webley & Scott si získaly velkou oblibu u svých uživatelů. 

Používaly se jako policejní, civilní i vojenské zbraně a byly rovněž napodobovány četnými evropskými zbrojovkami.  Firma Webley & Scott začala výrobou pětiranového perkusního revolveru vlastní konstrukce. Firma nejdříve vyráběla kopie raných modelů revolverů Smith & Wesson, v roce 1865 začala výroba revolverů Webley s pevným rámem a jednočinnou spouští. Časem se objevilo velké množství modelů podobné konstrukce.

Armádní revolver Webley Green, přezdívaný též jako „Army Model 1870, nebo Webley Government“ vznikl v roce 1870. Jednalo se o robustní model revolveru s dvojčinnou spouští, sklápěcí hlavní včetně válce a centrálním vyhazovačem nábojnic. Uzamykací ústrojí tvořila ohnutá odpružená páka na levé straně rámu. Její horní část svým zakončením držela uzamčený rám pevně v místě nad zadní částí válce. Po stisknutí spodního konce páky došlo k odemknutí revolveru. Toto zařízení bylo nazváno jako uzamčení Webley. Přestože nebyl oficiálně zaveden do armádní výzbroje, byl značně rozšířený ve výzbroji britských důstojníků, kteří si jej pořizovali z vlastních prostředků a stal se svým designem a typem mechanizmu vzorem pro britské armádní revolvery v ráži .45 Long Colt nebo .455 Webley s délkou hlavně 6 palců. V roce 1887, po menších úpravách, byl tento revolver konečně přijat do výzbroje britské armády. Vyráběn byl v několika variantách až do roku 1932, kdy byl nahrazen ve výrobě armádním revolverem Enfield No.2 Mk.I v ráži .38, který byl podobné konstrukce.

Tento revolver Enfield No.2 Mk.I pracuje v režimu double-action only. To znamená, že kohout nelze ručně natáhnout do zadní polohy a poté spustit spoušť. Nelze to ani vzhledem k jeho speciálnímu tvaru. Ten byl zvolen tak, aby nezachytával o výstroj.  Protože se jedná o zbraň pracující pouze v tomto režimu, byl u tohoto revolveru přepracován tvar střenek. Jsou již plastové a nesou označení Mk II. Vyráběla se i druhá varianta revolveru Enfiled No.2 Mk. I, která pracovala v režimu jak double-action, tak i single-action. Tato varianta se ale ukázala pro výzbroj tankových jednotek jako nevyhovující, vzhledem k stísněnému prostoru v tancích a nebezpečí natažení kohoutu o výstroj. Tento revolver Enfield No.2 Mk. I je ještě v zachovalém stavu a plně funkční. Revolver je osazen neoriginální muškou, avšak je k dispozici i muška originální, která je u revolveru přibalena.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 945


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Enfield
 • Model, vzor No.2 Mk.I
 • Ráže .38 Special
 • Hmotnost 790 g
 • Délka 265 mm
 • Délka hlavně 127 mm
 • Zásobník 6 ran
 • Rok výroby 1941
 • Stav 2
 • Povrch 80%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, britská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.