Revolver Colt Official Police 38 Special

Revolver Colt Official Police 38 Special

Další obrázky

Popis

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836.

Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

V roce 1927 byl uveden na trh revolver Colt Official Police. Jednalo se o klasický revolver postavený na rámu střední velikosti pracující v SA/DA režimu. Byl určen pro tehdy výkonnou ráži 38 Special. Brzy nato se stal velmi oblíbeným nejen u policie a FBI a firma Colt získala dominantní postavení na trhu se služebním revolverem. Jeho design se v průběhu let měnil. Povrch revolveru Colt Official Police byl upraven z matného do vysoce leštěného a černěného. V době druhé světové války v rámci výběrových řízení pro ozbrojené složky byl jeho povrch opět matný s plastovými střenkami bez medailonu v rámci výrobních úspor a stlačení ceny na minimum. Po druhé světové válce byl povrch revolveru Colt Official Police pro komerční výrobu opět leštěn, ale zůstaly mu již plastové střenky označované Coltwood. Po získání převahy na americkém trhu firmou Smith & Wesson a jejími levnějšími modely oznámil Colt v roce 1969 ukončení výroby revolveru Colt Official Police z důvodů nerentability výroby.

Revolver Colt Official Police se vyráběl v omezených množstvích i v rážích 22 LR. Standartní provedení v ráži 38 Special měla délku hlavní 4, 5 nebo 6 palců. Blokování úderníku je provedeno pomocí systému Positive Lock Colt. Válec revolveru Colt Official Police na 6 nábojů se otáčí po směru hodinových ručiček a je v rámu jištěn v jeho zadní středové části pomocí trnu. Pevné hledí je tvořeno drážkou, jejíž horní okraje jsou matné z důvodu eliminace odlesku světla. Revolver Colt Official Police se vyráběl i ve variantách Commando, Marshal a MK III.

Tento revolver Colt Official Police je v zánovním stavu, je nepoškozený stejně jako jeho povrch. Vývrt hlavně je zrcadlově lesklý.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 896


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Colt's Manufacturing Company (CMC, někdejší Colt's Patent Firearms Manufacturing Company), Hartford, Connecticut, USA
 • Model, vzor Official Police
 • Ráže 38 Special
 • Hmotnost 1018 g
 • Délka 245 mm
 • Délka hlavně 4"
 • Zásobník válec 6 ran
 • Rok výroby 1983
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, SRN

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.