Revolver Astra Model 960 357 Magnum

Revolver Astra Model 960 357 Magnum

Další obrázky

Popis

Španělská společnost Astra Unceta y Cia byla založena 17. 7. 1908 Juanem Esperanzou a Pedrem Uncetou v Eibaru pod značkou Esperanza y Unceta. 

Zde prodávala stroje všeho druhu a v roce 1913 přesídlila do Guernicy. Od roku 1913 začala firma vyrábět pistoli pro španělskou armádu navrženou důstojníkem ve výslužbě Donem Venaciem Lópezem de  Caballos y Aguirem, hrabětem z Compo Giro. Po vývoji pistolí Ruby během I.světové války se firma dostala k vývoji pistolí Astra. V roce 1926 Juan Esperanza společnost opustil a ta se přejmenovala na Unceta y Compania. Po složitém výrobním období během II. světové války se firma v roce 1953 přejmenovala na Astra y Unceta Cia. Poslední úspěšný manažer Augusto Unceta byl zabit baskickou separatistickou skupinou ETA v roce 1977. Upadající firma byla nuceně sloučena se společností Star Echeverria Bonifacia a vznikl podnik Astar. Tato spolupráce však trvala pouze rok. V této době začala firma pronikat na trhy i s výrobou revolverů. V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

Tento revolver Astra model 960 byl vyvíjen jako policejní revolver a poté sloužil u policie v mnoha zemích světa. Vyniká vysokou kvalitou zpracování a dodnes je na světových diskusních fórech opěvován díky této kvalitě. Je postaven na základě inspirace firmou Smith&Wesson a jejího revolveru model 19, ovšem na základě masivnějšího N rámu. Revolver Astra model 960 má hlaveň o délce 3 palce, válec vyklápěný do levé strany na 6 ran a stavitelné hledí. Jeho masivní konstrukce pro ráži 357 Magnum předurčuje revolveru dlouhou životnost a spolehlivou funkci. Povrchová úprava revolveru Astra model 960 je v černém matném provedení. V rukojeti revolveru Astra model 960, která je kryta dřevěnými střenkami je kulatý otvor, do něhož zapadá ocelový prstenec. Ten má v bocích vyvrtány otvory s roztečí 90 stupňů a s různě hlubokými osazeními. Vyjmutím vratné vzpruhy bicího kohoutu z jednoho ze 4 otvorů a pootočením tohoto prstence a zpětnému osazení vzpruhy dochází k různému předpětí vzpruhy a to ve 4 úrovních. Lze tedy v těchto 4 úrovních nastavit odpor bicího ústrojí a tím i odpor spouště Revolveru Astra model 960 při střelbě v režimu double-action. Tento revolver Astra model 960 je v novém stavu.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 78


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Astra Unceta y Cía, Guernica, Španělsko
 • Model, vzor 960
 • Ráže .357 Magnum
 • Hmotnost 1052 g
 • Délka 212 mm
 • Délka hlavně 3"
 • Zásobník válec 6 ran
 • Rok výroby 2001
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.