Revolver Colt Police Positive 38 S&W

Revolver Colt Police Positive 38 S&W

Další obrázky

Popis

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. 

Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

Revolver Police Positive byl firmou Colt vyráběn od roku 1908 a s malými obměnami se na trhu udržel téměř 80. let. Vycházel z modelu New Police. Revolver Police Positive byl firmou Colt vyráběn v letech 1905 – 1943. Tento revolver Colt Police Positive byl podle databáze fy Colt vyroben v roce 1909. Revolver má na 99% povrchu zachováno původní vysoce lesklé černění. Zbraň nese minimální stopy nošení a střenky z tvrzené gumy s neobvyklým nápisem COLT jsou rovněž v perfektní kondici. Za povšimnutí stojí staré a krátce používané logo v podobě hříběte, za nímž je písmeno C. Tento revolver Colt Police Positive není označen platnými ověřovacími značkami, nalezneme na něm pouze interní ověřovací značku firmy Colt v podobě písmen V a P v trojúhelníku (Verified Proof) a staré britské ověřovací značky, svědčící o jeho cestě světem. Hlaveň tohoto revolveru Colt Police Positive je dokonale zachovalá, vývrt lesklý. Tento revolver Colt Police Positive z roku 1909 velmi potěší systematického sběratele značky Colt. Text a kontrola Jan Balcar.

 

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 763


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Colt's Manufacturing Company (CMC, někdejší Colt's Patent Firearms Manufacturing Company), Hartford, Connecticut, USA
 • Model, vzor Police Positive
 • Ráže 38 S&W
 • Hmotnost 576 g
 • Délka 210 mm
 • Délka hlavně 4 ´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1909
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.