Revolver Smith&Wesson Model Victory 38 S&W

Revolver Smith&Wesson Model Victory 38 S&W

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Revolver Smith&Wesson model 10 v ráži 38 S&W vznikl v roce 1899 a byl to první revolver od firmy Smith&Wesson s válcem vyklápěným doleva. Byl vlastně reakcí na revolver Colt M1889 využívající tento systém swing-out frame. Revolver Smith&Wesson model 10 byl navržen jako dvojčinný šestiranný revolver s pevnými mířidly. Vyráběl se ve standardních provedeních s 2, 3, 4, 5, a 6 ti palcovou hlavní. Provedení s hlavní o délce 2,5 palce byla vyráběna pouze na zakázku. Revolver Smith&Wesson model 10 je znám též pod přezdívkami S&W Hand Ejector model 1899, S&W Military &Police nebo S&W Victory Model, které se v pozdějších letech odlišovaly drobnými detaily. V roce 1899 byl objednán armádou a námořnictvem USA. Od roku 1902 byl inovován a číslo za modelem 10 udává pořadové číslo změny. Byl exportován do mnoha zemí světa a získal si tak celosvětovou popularitu. V některých zemích světa slouží dodnes jako služební zbraň ozbrojených složek. Model 10-6 se objevil jako první v ráži 357 Magnum v roce 1974. Výroba modelu 10-6 byla ukončena v roce 1999.

Revolvery  vyráběné v letech 1942 - 1944 mají před výrobním číslem písmeno V, což znamená Victory, vítězství.  Během II. světové války bylo více než  570.000 těchto revolverů dodáno do Velké Británie, Kanady, Austrálie, Jižní Afriky a na Nový Zéland. Většina revolverů Smith & Wesson Victory dodaných do Británie měla hlavně v délce 4" (102 mm) nebo 5" (127 mm) a byla zařízena na náboj .38 S&W. Revolvery používané armádou Spojených Států byly zařízené na náboj .38 Special. Povrch revolverů byl nejprve otryskán a pak šedozeleně fosfátován. Typickým prvkem revolverů Smith & Wesson Victory je oko na závěsnou šňůru. 

Tento revolver Smith & Wesson Victory byl převzat inspektorem armády Spojených států jménem Guy H. Drewry, o čemž svědčí jeho osobní značka GHD. Následně byl v rámci zákona o půjčce a pronájmu (Lend – Lease Act) dodán do Velké Británie, kde sloužil v armádě za II. světové války. Následně byl prodán firmě Waffen Frankonia Würzburg, která jej repasovala. Došlo k odstranění původního fosfátovaného povrchu a k novému načernění zbraně. Tento revolver Smith & Wesson Victory má hlaveň s dokonale lesklým vývrtem a nese značky britské zkušebny (CIP).

Tento revolver Smith & Wesson Victory se hodí pro sběratele zbraní II. světové války.

 

23 000 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 762

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor Victory
 • Ráže 38 S&W
 • Hmotnost 861 g
 • Délka 255 mm
 • Délka hlavně 5 ´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1942-1944
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, britská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.