Revolver Smith&Wesson Model 1917 Brazílie 45 ACP/45 Auto Rim

Revolver Smith&Wesson Model 1917 Brazílie 45 ACP/45 Auto Rim

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1917 uvedla firma Smith & Wesson na trh revolver s velkým rámem (N) a výklopným válcem, zařízený na náboj .455 Webley. Zbraň byla určena pro jednotky britské armády. Dostala označení II. Model Hand Ejector, což znamená II. model s ručním vyhazováním.  Zbraň neprošla bez povšimnutí u amerických armádních autorit a brzy následovalo provedení, zařízené na náboj .45 ACP. Firma Smith & Wesson nabídla US Army dvojčinný šestiranný revolver se standardní 5.5" hlavní. Protože náboj .45 ACP nemá okraj, bylo třeba dodávat ke střelivu plechové rámečky na tři náboje, které vešly do historie pod názvem Half Moon Clip, tedy "půlměsíček". Druhou možností bylo střelivo .45 Auto Rim, které odpovídá rozměry střelivu .45 ACP, ale má okraj. Americká armáda přijala zbraň s otevřenou náručí, do konce I. světové války nakoupila okolo 130.000 revolverů. V americké armádě dostala zbraň označení Model 1917.

V roce 1937 objednala Brazílie 25.000 revolverů model 1917. Revolvery jsou z výroby značeny na pravém boku rámu brazilským státním znakem a letopočtem 1937.

Tento revolver Smith & Wesson Model 1917 má na 85% povrchu zachováno původní vysoce lesklé černění. Ostatní plocha je jen otřelá od nošení a zbraň nenese stopy koroze. Na spoušti a kohoutu je patrné mramorové kalení. Dřevěné střenky jsou slušně zachovalé. Tento revolver Smith & Wesson Model 1917 je označen platnými značkami zkušebny SRN (CIP) z roku 1976. Hlaveň je dokonale zachovalá, vývrt lesklý. Tento revolver Smith & Wesson Model 1917 z roku 1937 potěší systematického sběratele značky Smith & Wesson, ale i toho, kdo si rád zastřílí z pořádné zbraně. Text a kontrola Jan Balcar.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 759


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor 1917 Brazílie
 • Ráže 45 ACP/45 Auto Rim
 • Hmotnost 1030 g
 • Délka 275 mm
 • Délka hlavně 5,5 ´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1937
 • Stav 2
 • Povrch 85 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.