Revolver Colt Border Patrol 357 Magnum

Revolver Colt Border Patrol 357 Magnum

Další obrázky

Popis

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem.

Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

V roce 1952 navrhl Bill Jordan a Harlon Carter nový typ revolveru Colt postavený na menším rámu velikosti J než předchozí služební modely. Jmenoval se Colt Border Patrol. Brzy se stal velmi oblíbeným jak u policie, tak i u civilní střelecké veřejnosti. Z tohoto modelu vznikl Colt Trooper v roce 1953. Ten se vyráběl ve třech provedeních. Vzhledem k tomu, že se sběratelské ceny první vyrobené edice Coltu Border Patrol vyšplhaly závratně vysoko, vyrobila v letech 1970 – 1975  firma Colt druhou sběratelskou edici Coltu Border Patrol. Ta byla v černěném provedení s modrým nádechem a v niklovaném provedení. Právě tento revolver Colt Border Patrol pochází z této edice, která měla počet 1152 kusů v niklovaném provedení. Tento model Coltu Border Patrol je velmi podobný modelu Trooper Mark III. Je v provedení s těžkou hlavní a stavitelným hledím. Střenky jsou dřevěné s medailony firmy Colt. Tento revolver Colt Border Patrol je v novém stavu v originálním obalu. Je ideální příležitostí pro sběratele značky Colt.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 751


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Colt's Manufacturing Company (CMC, někdejší Colt's Patent Firearms Manufacturing Company), Hartford, Connecticut, USA
 • Model, vzor Border Patrol
 • Ráže .357 Magnum
 • Hmotnost 1121 g
 • Délka 245 mm
 • Délka hlavně 4"
 • Zásobník válec, 6 ran
 • Rok výroby 1973
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Mellrichstadt

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.