Revolver Smith&Wesson model 12-3 Airweight 38 Special

Revolver Smith&Wesson model 12-3 Airweight 38 Special

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Revolver Smith&Wesson model 10 v ráži 38 S&W vznikl v roce 1899 a byl to první revolver od firmy Smith&Wesson s válcem vyklápěným doleva. Byl vlastně reakcí na revolver Colt M1889 využívající tento systém swing-out frame. Revolver Smith&Wesson model 10 byl navržen jako dvojčinný šestiranný revolver s pevnými mířidly. Vyráběl se ve standardních provedeních s 2, 3, 4, 5, a 6 ti palcovou hlavní. Provedení s hlavní o délce 2,5 palce byla vyráběna pouze na zakázku. Revolver Smith&Wesson model 10 je znám též pod přezdívkami S&W Hand Ejector model 1899, S&W Military &Police nebo S&W Victory Model, které se v pozdějších letech odlišovaly drobnými detaily. V roce 1899 byl objednán armádou a námořnictvem USA. Od roku 1902 byl inovován a číslo za modelem 10 udává pořadové číslo změny. Byl exportován do mnoha zemí světa a získal si tak celosvětovou popularitu. V některých zemích světa slouží dodnes jako služební zbraň ozbrojených složek.

Revolver Smith&Wesson model 12 je lehkou verzí tohoto modelu. Revolver vznikl na základě požadavku USAF na lehký revolver. Ten měl původně i hliníkový válec. Po jeho vyřazení ze služby v armádě se stále jmenoval model 13 M&P Airweight. V roce 1957 byl přejmenován na model 12 Airweight. Vyráběl se ve čtyřech výrobních provedeních v letech 1953 – 1986 se dvou a čtyřpalcovou hlavní. Tento revolver Smith&Wesson model 12-3 Airweight je třetí výrobní provedení. Rám velikosti K je černě eloxován, hlaveň má délku 2 palce. Střenky revolveru Smith&Wesson model 12-3 Airweight jsou v dřevěném provedení s medailony firmy Smith&Wesson. Tento revolver Smith&Wesson  model 12-3 Airweight je v mírně použitém stavu. Je nepoškozený a naprosto funkční.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 729


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor 12-3 Airweight
 • Ráže 38 Special
 • Hmotnost 524 g !
 • Délka 180 mm
 • Délka hlavně 2´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 80 léta 20. století
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.