Revolver Smith&Wesson Model 27-2 357 Magnum

Revolver Smith&Wesson Model 27-2 357 Magnum

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Revolver Smith&Wesson v modelové řadě 27 se vyráběl od roku 1935 a v mnoha modifikacích se vyrábí dodnes. Byl konstruován pro ráži 357 Magnum a je postaven na rámu typu N. Vyráběl se z uhlíkové oceli s různými délkami hlavní. Modifikované modely se od sebe liší tvarem střenek, mířidel a kohoutů. Revolvery Smith&Wesson Model 27 se vyznačují především svým leštěným povrchem. U dálničních policií v USA byl tento model nahrazen v roce 1954 modelem 28, který byl výrobně méně náročný. V provedení se 4 palcovou hlavní byl nejoblíbenější zbraní agentů FBI v letech 1940 – 1960. Skeeter Skelton jej v provedení s 5 palcovou hlavní označil za nejlepší zbraň na světě. Tento model se slonovinovými střenkami a délkou hlavně 3,5 palce byl i osobní zbraní generála Pattona. V roce 1989 byl představen v provedení z nerezavějící oceli pod názvem Model 627 a v roce 2008 v 8 ranovém provedení.

Tento revolver Smith&Wesson model 27-2 je druhou výrobní variantou modelu 27 v provedení s 3,5 palcovou hlavní s nastavitelným hledím a dřevěnými střenkami. Revolver Smith&Wesson Model 27-2 je v mírně nošeném stavu, má pouze otřelý brynýr na válci od holstru. Je naprosto funkční a nepoškozený.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 437


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Colt's Manufacturing Company (CMC, někdejší Colt's Patent Firearms Manufacturing Company), Hartford, Connecticut, USA
 • Model, vzor 27-2
 • Ráže .357 Magnum
 • Hmotnost 1175 g
 • Délka 225 mm
 • Délka hlavně 3,5´´
 • Zásobník válec 6 ran
 • Rok výroby 1973
 • Stav 1
 • Povrch 92 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.