Revolver Smith&Wesson Model 15-3 38 Special

Revolver Smith&Wesson Model 15-3 38 Special

Další obrázky

Popis

Zajímavé provedení vyhledávaného modelu 15.

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1947 vyvinula firma Smith&Wesson  speciální revolver pro sportovní střelbu. Nesl označení K-38 Masterpiece revolver. Byl to vlastně klon revolveru Military&Police. FBI po zjištění jeho kvalit objednala tento revolver ovšem s hlavní o délce 4 palce. Měl i jinou mušku, Baughman Quick Draw. Vznikl tak revolver S&W Combat Police. Ten byl v rámci přejmenování výrobních řad přečíslován v roce 1957 na model 15. Vyráběl se i s hlavní o délce 2 palce. V roce 1972 Smith&Wesson vyrobil i tyto revolvery z nerezu, které nesly označení model 67. Tento model revolveru Smith&Wesson se vyráběl až do roku 1999 s výjimkou výročních modelů v roce 2001 a 2002. Jeho výroba byla obnovena v roce 2011. V roce 1997 byl změněn tvar kohoutu na plochý s bezpečnostní pojistkou.

Tento revolver Smith&Wesson Model 15-3 byl vyroben v roce 1973. Jedná se o třetí výrobní provedení, jehož změna spočívala v přemístění šroubu stavitelného hledí na pravou stranu a právě o výše zmíněné provedení s dvoupalcovou hlavní. Tento revolver Smith&Wesson Model 15-3 je ve stavu nové zbraně. Nenese stopy opotřebení ani poškození. Revolver Smith&Wesson model 15-3 je příjemný revolver do ruky postavený na rámu K střední velikosti. Uzamčení válce je pevné a přesné. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

14 600 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3263

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Smith&Wesson
 • Model, vzor 15-3
 • Ráže 38 Special
 • Hmotnost 936 g
 • Délka 190 mm
 • Délka hlavně 2´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1973
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.