Revolver Smith&Wesson Model 19-3 357 Magnum

Revolver Smith&Wesson Model 19-3 357 Magnum

Další obrázky

Popis

Velmi oblíbený model 19 třetího výrobního provedení tentokrát s 4" hlavní a střenkami Pachmayr.

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Revolver Smith&Wesson model 19 byl konstruován pro ráži 357 Magnum. Je postaven na  rámu K. Ten je o něco menší a lehčí než rám N, určený speciálně pro ráži 357 Magnum, známý také jako model 27. Vývoj těchto modelů spadá až do roku 1930, kdy byl policisty v USA žádán výkonnější revolver. Čekalo se však na vývoj nového náboje od pana Winchestra a tak byl první revolver v ráži 357 Magnum představen až 8. 4. 1935. V roce 1955 začal vznikat na základě konzultací renomovaných střelců a také požadavků Jordánska na nový typ revolveru model Combat Magnum, později přejmenovaný na model 19. Revolver Smith&Wesson Model 19 má stavitelné hledí a vroubkovanou spoušť. Vyráběl se ve verzích s 2,5, 4 nebo 6 ti palcovou hlavní. Revolver Smith&Wesson Model 19 s hlavní délky 3 palce se objevil na trhu jen zřídka a je dnes vyhledávanou raritou. Revolver Smith&Wesson Model 19 se vyráběl od roku 1957 do listopadu 1999. Verze tohoto modelu v nerezovém provedení a s hladkou spouští se nazývala Model 66. Ten se vyráběl v letech 1970 – 2005. Revolver Smith&Wesson Model 19 byl vyráběn v 6 výrobních provedeních a Model 66 v sedmi výrobních provedeních. Toto provedení je značeno číslicí za číslem modelu. Ta se lišila tvarem válce, drobnými změnami rámu, hledí apod.

Tento revolver Smith&Wesson Model 19-3 pochází ze zlaté éry zbrojní výroby v 70tých letech 20. století. Tento revolver Smith&Wesson Model 19-3, v leštěném provedení s hlavní o délce 4 palce a gumovými střenkami Pachmayr, je zánovní s minimálními stopami užívání (vpředu ošoupaná hlaveň a exponované hrany od pouzdra) a pouze malým opotřebením střelbou. Text a kontrola Ondřej Vyleta

13 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 3244

Skladem: 1 kus

Základní informace

  • Výrobce Smith&Wesson
  • Model, vzor 19-3
  • Ráže .357 Magnum
  • Délka hlavně 4"
  • Zásobník válec na 6 ran
  • Rok výroby 1976
  • Stav 1
  • Povrch 93 %
  • Vývrt zrcadlový
  • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.