Revolver Ruger New Model Blackhawk 38-40 Win. + 10 mm Auto

Revolver Ruger New Model Blackhawk 38-40 Win. + 10 mm Auto

Další obrázky

Popis

Westernová klasika v provedení s výměnným válcem od firmy Ruger v novém stavu.

Firma Sturm, Ruger & Company byla založena Wiliamem B.Rugerem a Alexandrem McCormickem Sturmem v roce 1949. Společnost měla původně sídlo v malém pronajatém obchodě se stroji ve městě Southport ve státě Conecticut v USA. Těsně před tím, než se Ruger se Sturmem stali společníky, vytvořil Ruger úspěšně doma ve své garáži dvě kopie japonské pistole Nambu, kterou získal od vracejícího se příslušníka Marine Corps na konci druhé světové války. Při návrhu svých prvních automatických pistolí v rážích 22 LR se Ruger inspiroval designem německých pistolí ráže 9mm Luger a amerického Coltu Woodsman. Tyto pistole nesly označení Ruger Standart.  Tyto pistole se staly tak úspěšnými, že odstartovaly vzrůst společnosti Ruger raketovou rychlostí.

V současné době firma Sturm, Ruger&Co. patří na čtvrté místo největších výrobců zbraní v USA. Produkuje pušky samonabíjecí, samočinné i jednoranové, brokovnice, revolvery i pistole.

V roce 1953 byl veřejnosti poprvé představen revolver Ruger Single Six. Jednalo se o malorážkový revolver, který byl určen pro sportovní a rekreační střelbu nebo lov drobné zvěře. Po něm byl v roce 1955 představen model BlackHawk. V roce 1973 byl představen nový model jednočinného revolveru Ruger New Model Blackhawk. Tyto revolvery si získaly velkou oblibu vzhledem k vysoké kvalitě jejich provedení, zejména mezi milovníky SA revolverů. Revolver Ruger New Model Blackhawk se vyrábí v mnoha rážích a také jako konverzní sety s výměnnými válci.  Jednou z nich je ráže 38-40 Winchester a 10 mm Automatic. Oproti starému modelu doznal změn týkajících se bezpečnosti spoušťového ústrojí a nápisy na hlavni jsou umístěny na její levé straně. Krásně tak vyniká čistá linie zbraně a její povrch. Tento revolver Ruger New Model Blackhawk je v černěném leštěném provedení s dřevěnými střenkami s hlavní o délce 6,5 palce a stavitelným hledím. Tento revolver Ruger New Model Blackhawk 38-40 Winchester + 10 mm Auto je ve stavu nové zbraně v originálním obalu. Jedná se poměrně o vzácnost, výrobní řada nesoucí úvodní trojčíslí 611 se vyráběla pouze 1 rok. Jsou nutná 2 nákupní povolení na revolver a na válec. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 3129


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Sturm, Ruger&Company INC
 • Model, vzor New Model Blackhawk
 • Ráže 38-40 Winchester + 10 mm Automatic.
 • Hmotnost 1344 g
 • Délka 310 mm
 • Délka hlavně 6,5´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1990
 • Stav 1
 • Povrch 99,9 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.