Revolver Franchi Llama RF 83 Target 38 Special

Revolver Franchi Llama RF 83 Target 38 Special

Další obrázky

Popis

Velmi kvalitní španělský terčový revolver.

Společnost Llama-Gabilondo y Cia byla založena v roce 1904. Původní název zněl Gabilondo a Urresti. Sídlo společnosti bylo v Eibaru, ve španělském Baskicku a další pobočky se nacházely v Elgoibaru a Vitorii. Llama vyráběla revolvery v nízkých cenových hladinách a samonabíjecí pistole. S těmi dominovala na domácím španělském trhu. Velkou popularitu si však získaly i na evropském a latinskoamerickém trhu. Llama vyráběla pistole i podle jiných patentů ale také i pro jiné společnosti jako subdodávky. Po roce 1914 se situace obrátila a v roce 1915 se Llama smluvně zavázala Francii na výrobu 10 000 kusů pistolí Ruby. Proto byla nucena využít subdodávek dalších čtyř španělských výrobců. V rove 1919 byla představena nová pistole Bufalo inspirovaná FN 1910 a v roce 1925 Danton, který vycházel z FN 1910-22. V letech 1928 až 1933 vznikla pistole Ruby Plus Ultra navazující na model Ruby. V roce 1905 byla zahájena výroba revolverů na bázi Coltu 1905.

V roce 1932 byla zapsána ochranná známka Llama a modely Llama I a Llama II nahradily předcházející model Danton. Vyráběly se do roku 1954.

V letech 1933 až 1936 se pistole Llama vyvážely též pod názvem střelce a puškaře Taulera a v letech 1931 až 1954 též pod názvem Múgica. Jose Cruz Múgica byl majitelem továrny na výrobu brokovnic v Eibaru. V těchto letech byla zároveň odstartována výroba pistolí s označením Llama I až Llama XIX, která přetrvala do roku 1997. Souběžně s těmito modely byly v sedmdesátých letech vyvinuty armádní modely Omni I až Omni III. Mezitím se vyráběly i modifikované modely Llama Micro, Mini nebo Max. Samozřejmě v těchto letech byly vyráběny revolvery a to v počtu minimálně dvaceti modelových řad jakými byly Model 12 až 32, Comanche I až V nebo Štír a Piccolo.

 

Luigi Franchi započal s výrobou zbraní v Itálii v roce 1868. Sídlem byla jeho rodná Brescie. Díky kvalitním návrhům zbraní, o které se dělil i s ostatními výrobci získal dobrou reputaci. Tato rodinná firma vyvážela kvalitní zbraně do celého světa. Firmě Beretta se v rámci nakupování ostatních firem za účelem eliminace konkurence nepodařilo společnost Franchi koupit v osmdesátých letech. Přesto společnost Franchi zakoupila v roce 1987 skupina Socimi. Tím byla ukončena rodinná kontrola nad vlastnictvím firmy. Po krachu Socimi v roce 1993 výroba zbraní Franchi téměř zanikla. Poté se stala společnost nakonec součástí koncernu Beretta a po revitalizaci společnosti patří k nedílné součásti vývoje zbraní Beretta a vyrábí zbraně nadále pod svojí značkou Franchi.

 

Společnost Llama vyráběla v letech 1975 – 1997 výše zmíněnou modelovou řadu revolverů Comanche inspirovanou revolvery Smith&Wesson. Jedním z nich byl i revolver Llama Comanche II, vycházející z revolveru S&W model 14. Tento model byl určen pro vývoz do USA ale byl také v Itálii nabízen v kooperaci s firmou Franchi jako revolver model RF 83 Target. Jedná se o klasický šestiranový revolver se šestipalcovou hlavní a stavitelným hledím ve velmi kvalitním provedení. Časování je vynikající, střenky je možné vzhledem k jejich novému stavu a přesahu dolícovat na míru. Tento revolver Franchi Llama RF 83 Target neboli Llama Comanche II je vhodný pro milovníky terčové střelby a španělských zbraní zejména. Tento revolver Franchi Llama RF 83 Target je v zánovním, dovoluji si říci nestříleném stavu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.  

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2860


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce LLama Gabilondo y Cia Španělsko
 • Model, vzor RF 83 Target (Comanche II)
 • Ráže 38 Special
 • Hmotnost 1022 g
 • Délka 285 mm
 • Délka hlavně 6´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1971
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.