Revolver Smith&Wesson Model 60 38 Special

Revolver Smith&Wesson Model 60 38 Special

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Revolver Smith&Wesson model 60 byl poprvé představen v roce 1965. Je postaven na základě rámu velikosti J a jedná se o první celonerezové provedení revolveru z produkce firmy Smith&Wesson. Byl vyvinut jako 5 ranový  revolver pro ráži 38 Special s důrazem na minimalizaci rozměrů. Stal se v USA tak populárním, že na jeho zakoupení byl v obchodech zaveden pořadník s čekací lhůtou až 6 měsíců. V roce 1996 byl na základě zesíleného J rámu vyvinut model v ráži 357 Magnum. Revolver Smith&Wesson model 60 v ráži 38 Special byl vyráběn s hlavní dlouhou 1,875 palce a model 60 v ráži 357 Magnum s hlavněmi 2,125 a 3 palce. V roce 2005 vznikl model s délkou hlavně 5 palců. Ranné modely se vyráběly pouze s pevnými mířidly. Revolvery Smith&Wesson Model 60 s krátkou hlavní byly oblíbeny nejen u policistů pracujících v civilu ale také u civilního obyvatelstva pro jeho vynikající skryté nošení.

Tento revolver Smith&Wesson model 60 je v provedení s pevnými mířidly v ráži 38 Special. Byl vyroben v roce 1979. Rukojeť je kryta originálními dřevěnými střenkami. Revolver je v nepatrně používaném stavu, naprosto funkční a nepoškozený. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

 

 

 

 

 

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2750


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce S&W USA
 • Model, vzor 60
 • Ráže 38 Special
 • Hmotnost 547 g
 • Délka 165 mm
 • Délka hlavně 2´´
 • Zásobník válec na 5 ran
 • Rok výroby 1979
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.