Revolver Sauer Western Six Shooter 357 Magnum

Revolver Sauer Western Six Shooter 357 Magnum

Další obrázky

Popis

Americká klasika, tentokrát v luxusním německém provedení od Sauerů.

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

Jak je výše uvedeno, prvním revolverem vyráběným u firmy Colt byl model Single Action Army označovaný také jako Model 1873, Peacemaker nebo DSP. Byl zaveden jako armádní služební revolver, stejně tak byl oblíben i farmářů a psanců. Vyráběl se více než 30 rážích s různými délkami hlavní a jeho výroba byla několikrát zastavena a pro velkou poptávku znovu obnovena.

 

Firma J.P.Sauer&Sohn GmbH byla založena v roce 1751 v německém Suhlu. Jedná se o nejstarší německou zbrojovku. Její výroba byla zaměřena původně na výrobu loveckých pušek a pistolí. První pistole se vyráběly od roku 1913. Po druhé světové válce byla firma oslabena zákazem výroby zbraní v Německu. V této době v roce 1951 se přemístila do Eckenforde. V roce 1985 došlo ke spojení se švýcarskou firmou SIG.

Jedním z výrobních programů kromě slavných modelů pušek a pistolí byla i výroba revolverů v 60. a 70. letech 20. století. Z dvojčinných revolverů se vyráběly modely SR3, terčový revolver s šestipalcovou hlavní, model VR 4 jako služební a obranný revolver se čtyřpalcovou hlavní a model TR 6 jako kapesní revolver s hlavní dvoupalcovou. Z revolverů jednočinných modely Frontier a Western. Po ukončení výrobního programu bylo strojní zařízení na výrobu dvojčinných revolverů prodáno do Itálie a strojní zařízení na výrobu revolverů jednočinných odvezeno do Ostheimu a poté prodáno firmě Weihrauch v Mellrichstadu, kde se na něm vyráběly revolvery Arminius.

Revolver Sauer&Sohn Western Six Shooter vznikl na základě poptávky amerických dovozců revolverů v levné cenové hladině. Jednou z těchto firem byl Hawes Firearms Co.LA v Kalifornii. Vzorem byl Ruger Single Six a hlavně před ním Colt Single Acton Army. Tyto revolvery Sauer&Sohn Western Six Shooter se obchodují stále jako použité na celém světě a ve svojí cenové kategorii jsou velmi kladně hodnocené. Revolver Sauer&Sohn Western Six Shooter je klasický jednočinný revolver s šestipalcovou hlavní v ráži 357 Magnum, vybíjecí klapkou na pravé straně a vytahovačem umístěným pod hlavní. Tento revolver Sauer&Sohn Western Six Shooter je v luxusním provedení s bohatými ručními rytinami a zlatými intarziemi. Revolver je ve velmi zachovalém stavu a ocení jej především milovníci divokého západu a luxusních zbraní. Text a kontrola Jaroslav Dubský st. 

27 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2620

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce J.P.Sauer&Sohn GmbH SRN
 • Model, vzor Western Six Shooter
 • Ráže 357 Magnum
 • Hmotnost 1321 g
 • Délka 290 mm
 • Délka hlavně 6´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1983
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcdalový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.