Revolver Cattleman 45 Colt

Revolver Cattleman 45 Colt

Další obrázky

Popis

Americká legenda v provedení firmy Uberti.

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

Jak je výše uvedeno, prvním revolverem vyráběným u firmy Colt byl model Single Action Army označovaný také jako Model 1873, Peacemaker nebo DSP. Byl zaveden jako armádní služební revolver, stejně tak byl oblíben i farmářů a psanců. Vyráběl se více než 30 rážích s různými délkami hlavní a jeho výroba byla několikrát zastavena a pro velkou poptávku znovu obnovena. Jedná se o nejslavnější revolver amerických dějin.

V roce 1959 vznikla v USA poptávka po zbraních z 18. a 19. století. V tom viděl svojí šanci pan Aldo Uberti, který téhož roku založil v Gardone Val Trompia v Itálii společnost A.Uberti Srl. Začal s výrobou funkčních replik zbraní od značky Colt, později se k nim přidaly i značky Remington a Winchester. Jednalo se převážně o perkusní revolvery, revolvery s náboji na černý prach, pákové opakovačky a mnoho dalšího. Fimra Uberti si zanedlouho vybudovala své silné postavení na trhu a dnes je jedním z předních světových výrobců replik podobného zaměření. Díky kvalitě svých výrobků dnes firma Uberti vyrábí různé části zbraní i pro firmy jako jsou Beretta, Taurus, Charles Daly apod.

Tento revolver model Cattleman je italským provedením revolveru Colt SAA. Kvalita zpracování je na velmi vysoké úrovni, líbivý design podtrhuje modřená ocel. Tento revolver Cattleman je v zánovním stavu, válec je mírně ošoupán od holstru. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

14 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2619

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Uberti Itálie
 • Model, vzor Cattleman
 • Ráže 45 Colt
 • Hmotnost 1038 g
 • Délka 250 mm
 • Délka hlavně 5,5´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 2007
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.