Revolver H. Schmidt Mod. 21 22 LR

Revolver H. Schmidt Mod. 21 22 LR

Další obrázky

Popis

Firmu Herbert Schmidt Ostheim známou také jako Herbert Schmidt Waffenfabrik založili bratři Franz a Herbert v roce 1919 v Zella Mehlis v Německu.

 

Z výroby v domácí dílně se vyvinula výroba v malé továrně. Počáteční produkce se soustředila na flobertky a brokovnice malých ráží a také na výrobu vzduchovek. 97 % produkce bylo určeno po světové trhy. Během války firma poskytovala servis na pušky K98 pro německý wehrmacht. V roce 1945 firma přesídlila do Baden Wurthembergu. Podobně jako u všech německých zbrojovek neprobíhala výroba zbraní ihned po válce. Firma vyráběla zprvu náhradní díly pro jízdní kola. V 50. letech 20. století se zbrojní výroba orientovala na startovací pistole. V roce 1959 vznikl typ tohoto westernového revolveru typ 21. Po smrti Herberta Schmidta v roce 1974 se firma zabývala i výrobou mečů a nožů. Zanikla v roce 1990 na základě rostoucích nákladů v závislosti na neustálé změny německého zbrojního zákona.

Tento revolver Schmidt model 21 je inspirován revolverem Colt single action army a byl určen především na vývoz. Pracuje v režimu single-action. Válec má na šest ran a nabíjení a vybíjení se provádí pomocí odklopení klapky na pravé straně rámu a vytahovače pod hlavní. Revolver Schmidt model 21 je v černěném provedení s klasickými dřevěnými střenkami. Revolver Schmidt model 21 vyniká vysokou kvalitou zpracování a je určen pro milovníky westernové střelby s levným střelivem v ráži .22lr. Je ve velmi zachovalém stavu.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 224


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.