Revolver Smith&Wesson Model 16-4 32 Magnum

Revolver Smith&Wesson Model 16-4 32 Magnum

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1947 vyvinula firma Smith&Wesson  speciální revolver pro sportovní střelbu. Nesl označení K-38 Masterpiece revolver. Zároveň s tímto modelem byl vyvinut model K-32 Masterpiece pro střelivo 32 Long. Tento revolver byl v rámci změn výrobních řad přečíslován v roce 1957 na Model 16. Vyráběl se ve třech výrobních provedeních do roku 1974. V devadesátých letech vyrobila firma Smith&Wesson během necelých tří let edici v počtu 8800 ks revolverů Smith&Wesson Model 16 v ráži 32 Magnum. S šestipalcovou hlavní v počtu 4000 ks. Pro svoje kvality a omezený počet výrobních čísel se tyto revolvery staly velmi vyhledávanou raritou.

Tento revolver Smith&Wesson Model 16-4 je jedním z nich. Byl vyroben v roce 1990. Tento revolver Smith&Wesson model 16-4 je v provedení s šestipalcovou hlavní, stavitelným hledím, terčovou muškou a anatomickými dřevěnými střenkami. Tento revolver Smith&Wesson Model 16-4 je ve stavu nové zbraně a je ideální příležitostí pro vyznavače ráže 32 Magnum a těchto modelů. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1729


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce S&W USA
 • Model, vzor 16-4
 • Ráže 32 Magnum
 • Hmotnost 1257 g
 • Délka 280 mm
 • Délka hlavně 6´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1990
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, belgická

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.