Revolver Smith&Wesson Model 14-4 38 Special

Revolver Smith&Wesson Model 14-4 38 Special

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1947 vyvinula firma Smith&Wesson  speciální revolver pro sportovní střelbu. Nesl označení K-38 Masterpiece revolver. V roce 1957 v rámci zavedení značení revolverů Smith&Wesson numerickou řadou byl přejmenován na model 14. Byl postaven na rámu střední velikosti K. Jeho šestipalcová hlaveň a rám v místě záměrné jsou opatřeny matným povrchem a rýhovanou lištou miřidel. Charakteristickým znakem revolveru Smith&Wesson K-38 Masterpiece  Model 14 Je absence krytu osy vytahovače. Revolver Smith&Wesson model 147 se vyráběl v ráži 38 Speciál. Proto také v pozdějších letech musel ustoupit modelům s výkonnější ráží 357 Magnum. Podobu své třicetileté výroby se nesmazatelně zapsal do historie firmy Smith&Wesson a střelectví vůbec. Revolver Smith&Wesson Model 14 se vyráběl v letech 1947-1982, poté byla jeho výroba ukončena. Byla obnovena až v roce 1991, kdy již nesl označení model 15.

Revolver Smith&Wesson Model 14 vyniká především dokonale řemeslným zpracováním, leštěným černým povrchem s modrým nádechem. Je označován jako jeden z nejpřesnějších revolverů světa. Tento revolver Smith&Wesson Model 14-4 je čtvrtá výrobní variantou. Ta se vyznačovala úpravou spoušťového kohoutu na terčové provedení. Tento revolver Smith&Wesson Model 14-4 je v novém stavu v originálním obalu s návodem. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1717


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.