Revolver Smith&Wesson Model 33-1 38 S&W

Revolver Smith&Wesson Model 33-1 38 S&W

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1917 byl poprvé představen revolver Smith&Wesson Regulation Police. Byl koncipován jako lehký revolver s válcem na 5 ran a byl postaven na rámu I. V roce 1952 byla zmodernizována hlavní bicí vzpruha a v roce 1957 v rámci změn názvů výrobních řad byl přečíslován na Model 33. V roce 1960, kdy Smith&Wesson upouštěl od výrobu I rámů, byl postaven revolver na rámu J a od této doby nesl označení Model 33-1. Jeho druhá verze Terrier nesla označení Model 32. Oba byly z výroby vyřazeny v roce v 1974. Je nutno konstatovat, že revolver Smith&Wesson Model 33-1 připomíná svými rozměry a hmotností dětskou hračku. Je vyhledávaným sběratelským kusem, zejména nejpozdější nebo nejrannější modely.

Tento revolver Smith&Wesson Model 33-1 je ve stavu nové zbraně v originálním obalu. Černění je nepoškozené, střenky nepoškozené, 100 % funkční, co si přát více? Společnost Panzer Vám nabízí tento revolver Smith&Wesson Model 33-1 za velmi příznivou cenu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1708


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.