Revolver Enfield No. 1 Mk VI 455 Webley

Revolver Enfield No. 1 Mk VI 455 Webley

Další obrázky

Popis

Revolvery Webley vyráběné od poloviny 19. století v mnoha modifikacích u birminghamské firmy Webley & Scott si získaly velkou oblibu u svých uživatelů. 

Používaly se jako policejní, civilní i vojenské zbraně a byly rovněž napodobovány četnými evropskými zbrojovkami.  Firma Webley & Scott začala výrobou pětiranového perkusního revolveru vlastní konstrukce. Firma nejdříve vyráběla kopie raných modelů revolverů Smith & Wesson, v roce 1865 začala výroba revolverů Webley s pevným rámem a jednočinnou spouští. Časem se objevilo velké množství modelů podobné konstrukce.

Armádní revolver Webley Green, přezdívaný též jako „Army Model 1870, nebo Webley Government“ vznikl v roce 1870. Jednalo se o robustní model revolveru s dvojčinnou spouští, sklápěcí hlavní včetně válce a centrálním vyhazovačem nábojnic. Uzamykací ústrojí tvořila ohnutá odpružená páka na levé straně rámu. Její horní část svým zakončením držela uzamčený rám pevně v místě nad zadní částí válce. Po stisknutí spodního konce páky došlo k odemknutí revolveru. Toto zařízení bylo nazváno jako uzamčení Webley. Přestože nebyl oficiálně zaveden do armádní výzbroje, byl značně rozšířený ve výzbroji britských důstojníků, kteří si jej pořizovali z vlastních prostředků a stal se svým designem a typem mechanizmu vzorem pro britské armádní revolvery v ráži .45 Long Colt nebo .455 Webley s délkou hlavně 6 palců. V roce 1887, po menších úpravách, byl tento revolver konečně přijat do výzbroje britské armády. Vyráběn byl jak u firmy Webley & Scott, tak v Royal Small Arms Factory Enfield v několika variantách z nichž pravděpodobně nejznámější je právě Mark VI, představený v roce 1915 a v témže roce přijatý do armády pod označením Pistol, Revolver, Webley, No. 1 Mk VI. Použitou ráží 455 Webley se řadí mezi nejvýkonějším revolvery s děleným rámem a kombinace s 6ti palcovou hlavní z něj činí absolutní špičku mezi služebními revolvery. Svou spolehlivostí, robustní konstrukcí a kvalitním zpracováním se osvědčil v zákopových bojích 1. světové války natolik, že byl dokonce opatřován doplňky jako rychlonabíječ, bajonet, či násuvná pažba. Z výzbroje byl vyřazen v roce 1947.

Tento revolver Enfield No.1 Mk VI pracuje v režimu double-action i single-action. To znamená, že kohout lze ručně natáhnout do zadní polohy a poté spustit spoušť. Tento revolver Enfiled No. 1 Mk VI byl vyroben v roce 1924. Revolver je ve velmi zachovalém stavu s běžnými provozními vůlemi, kompletně sčíslovaný. Původní povrchová úprava tohoto revolveru Enfield No. 1 Mk VI je zachována na 86% povrchu, pouze exponovaná místa jsou nošením ošoupaná. Vývrt je zrcadlově lesklý bez stop po korozi. Revolver je ve velmi zachovalém stavu.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1494


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Royal Small Arms Factory Enfield, Enfield Lock, Spojené království
 • Model, vzor Webley No. 1 Mk VI
 • Ráže 455 Webley
 • Hmotnost 1092 g
 • Délka 278 mm
 • Délka hlavně 6" / 152 mm
 • Zásobník válec 6 ran
 • Rok výroby 1924
 • Stav 2
 • Povrch 80%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.