Revolver Enfield No. 1 Mk VI 455 Webley

Revolver Enfield No. 1 Mk VI 455 Webley

Další obrázky

Popis

Revolvery Webley vyráběné od poloviny 19. století v mnoha modifikacích u birminghamské firmy Webley & Scott si získaly velkou oblibu u svých uživatelů. 

Používaly se jako policejní, civilní i vojenské zbraně a byly rovněž napodobovány četnými evropskými zbrojovkami.  Firma Webley & Scott začala výrobou pětiranového perkusního revolveru vlastní konstrukce. Firma nejdříve vyráběla kopie raných modelů revolverů Smith & Wesson, v roce 1865 začala výroba revolverů Webley s pevným rámem a jednočinnou spouští. Časem se objevilo velké množství modelů podobné konstrukce.

Armádní revolver Webley Green, přezdívaný též jako „Army Model 1870, nebo Webley Government“ vznikl v roce 1870. Jednalo se o robustní model revolveru s dvojčinnou spouští, sklápěcí hlavní včetně válce a centrálním vyhazovačem nábojnic. Uzamykací ústrojí tvořila ohnutá odpružená páka na levé straně rámu. Její horní část svým zakončením držela uzamčený rám pevně v místě nad zadní částí válce. Po stisknutí spodního konce páky došlo k odemknutí revolveru. Toto zařízení bylo nazváno jako uzamčení Webley. Přestože nebyl oficiálně zaveden do armádní výzbroje, byl značně rozšířený ve výzbroji britských důstojníků, kteří si jej pořizovali z vlastních prostředků a stal se svým designem a typem mechanizmu vzorem pro britské armádní revolvery v ráži .45 Long Colt nebo .455 Webley s délkou hlavně 6 palců. V roce 1887, po menších úpravách, byl tento revolver konečně přijat do výzbroje britské armády. Vyráběn byl jak u firmy Webley & Scott, tak v Royal Small Arms Factory Enfield v několika variantách z nichž pravděpodobně nejznámější je právě Mark VI, představený v roce 1915 a v témže roce přijatý do armády pod označením Pistol, Revolver, Webley, No. 1 Mk VI. Použitou ráží 455 Webley se řadí mezi nejvýkonějším revolvery s děleným rámem a kombinace s 6ti palcovou hlavní z něj činí absolutní špičku mezi služebními revolvery. Svou spolehlivostí, robustní konstrukcí a kvalitním zpracováním se osvědčil v zákopových bojích 1. světové války natolik, že byl dokonce opatřován doplňky jako rychlonabíječ, bajonet, či násuvná pažba. Z výzbroje byl vyřazen v roce 1947.

Tento revolver Enfield No.1 Mk VI pracuje v režimu double-action i single-action. To znamená, že kohout lze ručně natáhnout do zadní polohy a poté spustit spoušť. Tento revolver Enfiled No. 1 Mk VI byl vyroben v roce 1924. Revolver je ve velmi zachovalém stavu s běžnými provozními vůlemi, kompletně sčíslovaný. Původní povrchová úprava tohoto revolveru Enfield No. 1 Mk VI je zachována na 86% povrchu, pouze exponovaná místa jsou nošením ošoupaná. Vývrt je zrcadlově lesklý bez stop po korozi. Revolver je ve velmi zachovalém stavu.

Rezervováno

19 500 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1494

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Royal Small Arms Factory Enfield, Enfield Lock, Spojené království
 • Model, vzor Webley No. 1 Mk VI
 • Ráže 455 Webley
 • Hmotnost 1092 g
 • Délka 278 mm
 • Délka hlavně 6" / 152 mm
 • Zásobník válec 6 ran
 • Rok výroby 1924
 • Stav 2
 • Povrch 80%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.