Revolver Astra Model 960 357 Magnum

Revolver Astra Model 960 357 Magnum

Další obrázky

Popis

Španělská společnost Astra Unceta y Cia byla založena 17. 7. 1908 Juanem Esperanzou a Pedrem Uncetou v Eibaru pod značkou Esperanza y Unceta. 

Zde prodávala stroje všeho druhu a v roce 1913 přesídlila do Guernicy. Od roku 1913 začala firma vyrábět pistoli pro španělskou armádu navrženou důstojníkem ve výslužbě Donem Venaciem Lópezem de  Caballos y Aguirem, hrabětem z Compo Giro. Po vývoji pistolí Ruby během I.světové války se firma dostala k vývoji pistolí Astra. V roce 1926 Juan Esperanza společnost opustil a ta se přejmenovala na Unceta y Compania. Po složitém výrobním období během II. světové války se firma v roce 1953 přejmenovala na Astra y Unceta Cia. Poslední úspěšný manažer Augusto Unceta byl zabit baskickou separatistickou skupinou ETA v roce 1977. Upadající firma byla nuceně sloučena se společností Star Echeverria Bonifacia a vznikl podnik Astar. Tato spolupráce však trvala pouze rok. V této době začala firma pronikat na trhy i s výrobou revolverů. V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

Tento revolver Astra model 960 byl vyvíjen jako policejní revolver a poté sloužil u policie v mnoha zemích světa. Vyniká vysokou kvalitou zpracování a dodnes je na světových diskusních fórech opěvován díky této kvalitě. Je postaven na základě inspirace firmou Smith&Wesson a jejího revolveru model 19, ovšem na základě masivnějšího N rámu. Revolver Astra model 960 má hlaveň o délce 6 palců, válec vyklápěný do levé strany na 6 ran a stavitelné hledí. Jeho masivní konstrukce pro ráži 357 Magnum předurčuje revolveru dlouhou životnost a spolehlivou funkci. Povrchová úprava revolveru Astra model 960 je v černomodrém leštěném provedení. V rukojeti revolveru Astra model 960, která je kryta gumovými střenkami je kulatý otvor, do něhož zapadá ocelový prstenec. Ten má v bocích vyvrtány otvory s roztečí 90 stupňů a s různě hlubokými osazeními. Vyjmutím vratné vzpruhy bicího kohoutu z jednoho ze 4 otvorů a pootočením tohoto prstence a zpětnému osazení vzpruhy dochází k různému předpětí vzpruhy a to ve 4 úrovních. Lze tedy v těchto 4 úrovních nastavit odpor bicího ústrojí a tím i odpor spouště revolveru Astra model 960 při střelbě v režimu double-action. Tento revolver Astra model 960 je v zánovním stavu. Text a kontrola Jaroslav Dubský st.

K popisu dodávám, že mezi válec a hlaveň lze jen pouze stěží vsunout měrku 0,05 mm, časování je výtečné stejně jako uzamčení. Rád bych jej srovnal s jinými výrobci, ale to bohužel nelze. Zjistila by se pravda, a tu většina nechce slyšet. Kvalita za přibližně třetinovou cenu. U společnosti Panzer máte záruku! Co dodat?

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1380


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Uncenta i Cia Guernica Španělsko
 • Model, vzor 960
 • Ráže 357 Magnum
 • Hmotnost 1300 g
 • Délka 290 mm
 • Délka hlavně 6 ´´
 • Zásobník válec na 6 ran
 • Rok výroby 1975
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.