Revolver Astra Cadix 226 22 LR

Revolver Astra Cadix 226 22 LR

Další obrázky

Popis

Španělská společnost Astra Unceta y Cia byla založena 17. 7. 1908 Juanem Esperanzou a Pedrem Uncetou v Eibaru pod značkou Esperanza y Unceta. 

Zde prodávala stroje všeho druhu a v roce 1913 přesídlila do Guernicy. Od roku 1913 začala firma vyrábět pistoli pro španělskou armádu navrženou důstojníkem ve výslužbě Donem Venaciem Lópezem de  Caballos y Aguirem, hrabětem z Compo Giro. Po vývoji pistolí Ruby během I.světové války se firma dostala k vývoji pistolí Astra. V roce 1926 Juan Esperanza společnost opustil a ta se přejmenovala na Unceta y Compania. Po složitém výrobním období během II. světové války se firma v roce 1953 přejmenovala na Astra y Unceta Cia. Poslední úspěšný manažer Augusto Unceta byl zabit baskickou separatistickou skupinou ETA v roce 1977. Upadající firma byla nuceně sloučena se společností Star Echeverria Bonifacia a vznikl podnik Astar. Tato spolupráce však trvala pouze rok. V této době začala firma pronikat na trhy i s výrobou revolverů. V roce 2008 převzala práva na výrobu zbraní společnost Astra Arms založena italským podnikatelem Massimem Garbarinim a sídlí ve švýcarském Sionu.

Výrobní řada revolverů Astra Cadix byla zahájena v roce 1958. Vyráběly se ve čtyřech rážích a to 22 LR, 22 WMR, 32 S&W a 38 Special a ve třech velikostech. Ráže 22 v provedení s válcem na 9 ran, v ráži 32 na šest ran a v ráži 38 na 5 ran. Označení modelových řad je velmi jednoduché. První dvojčíslí udává ráži a další číslice délku hlavně. Revolvery Astra Cadix vynikají svojí jednoduchostí, spolehlivostí a především svým štíhlým tvarem. Svoji oblibu si získaly i v Čechách v devadesátých letech vzhledem k dostupné ceně, kdy jejich dovozcem do země byla společnost El Cid.

Revolver Astra Cadix 226 pracuje ve dvojčinném režimu, má hlaveň o délce 6 palců a stavitelné hledí. V rukojeti revolveru Astra Cadix 226, která je kryta plastovými střenkami je kulatý otvor, do něhož zapadá ocelový prstenec. Ten má v bocích vyvrtány otvory s roztečí 90 stupňů a s různě hlubokými osazeními. Vyjmutím vratné vzpruhy bicího kohoutu z jednoho ze 4 otvorů a pootočením tohoto prstence a zpětnému osazení vzpruhy dochází k různému předpětí vzpruhy a to ve 4 úrovních. Lze tedy v těchto 4 úrovních nastavit odpor bicího ústrojí a tím i odpor spouště revolveru Astra Cadix 226 při střelbě v režimu double-action. Tento revolver Astra Cadix 226 je v zánovním stavu, pouze černění je poškozeno drobnými skvrnami. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1379


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Uncenta i Cia Guernica Španělsko
 • Model, vzor 226
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 832 g
 • Délka 286 mm
 • Délka hlavně 6´´
 • Zásobník válec na 9 ran
 • Rok výroby 1968
 • Stav 1
 • Povrch 80 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.