Revolver Smith&Wesson mod. 38-2 Airweight 38 Special

Revolver Smith&Wesson mod. 38-2 Airweight 38 Special

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

 

Revolver Smith&Wesson Model 38 Airweight se vyráběl od roku 1955 pod označením The Bodyguard Ariweight. V roce 1957 se začal na revolverech objevovat vyražený model 38. Revolver Smith&Wesson model 38 byl postaven na základě J rámu z lehké slitiny. V roce 1988 byl upraven systém vyklápění válce a tak vznikl model 38-1. Model 38-2 se objevil v roce 1990 a měl upravenou výšku mířidel. V roce 1997 byla pozměněna konstrukce revolveru na rám J Magnum, který byl určen pro náboje .38 Special+P. Tato změna společně s přídavkem zámku spouště přinesla nové označení model 38-3. Výroba revolverů model 38 Airweight byla ukončena v roce 1999.

 

Revolver Smith&Wesson model 38 Airweight byl navržen jako dvojčinný pětiranový revolver pro osobní ochranu s hlavní v délce 2 palce. Údajně se vyskytovaly i varianty s 3“ hlavní. Kohout revolveru je částěčně skrytý, z důvodu zadrhávání o oděv při tasení. Válec revolveru Smith&Wesson Model 38 Airweight se vyklápí doleva, střenky jsou dřevěné, nebo gumové od firmy Uncle Mike´s. Vyráběl se ve čtyřech výrobních variantách. Revolver Smith&Wesson Model 38 Airweight se stal populární obrannou zbraní, díky své hmotnosti a částečně skrytému kohoutu. Tento revolver Smith&Wesson Model 38-2 Airweight je modernější výrobní provedení s 2 palcovou hlavní, černěný s matným povrchem a pryžovými střenkami. Revolver je v zánovním stavu. K revolveru náleží originální krabice s všeobecným návodem k použití revolverů firmy Smith&Wesson.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1371


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor 38-2 Airweight
 • Ráže 38 S&W Special
 • Hmotnost 431 g !!!
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 2"
 • Zásobník válec 5 ran
 • Rok výroby neuvedeno
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Belgie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.