Revolver Smith&Wesson mod. 34-1 22 LR

Revolver Smith&Wesson mod. 34-1 22 LR

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem.

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalry  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

 

Revolver Smith&Wesson Model 34 se vyráběl od roku 1953 pod označením Model .22/.32 Kit Gun s 2“ a 4“ hlavní. Tento revolver byl také znám pod označením „Model of 1953“. V roce 1957 se začal na revolverech objevovat vyražený model 34. Revolver Smith&Wesson model 34 byl postaven na základě vylepšného I rámu, který byl v roce 1960 nahrazen J rámem, a dal tak vzniku modelu 34-1. V roce 1988 došlo k úpravě otvíracího systému „swing out“ a tím vznikl model 34-2.

Revolver Smith&Wesson model 34 byl navržen jako dvojčinný šestiranový sportovní revolver s hlavněmi v délce 2 a 4 palce. Válec revolveru Smith&Wesson Model 34 se vyklápí doleva, střenky jsou dřevěné. Vyráběl se ve třech výrobních variantách. Revolver Smith&Wesson Model 34 si získal velikou oblibu u sportovních střelců. Výroba revolverů Smith&Wesson model 34 byla ukončena v roce 1991. Tento revolver Smith&Wesson Model 34-1 je modernější výrobní provedení s 2 palcovou hlavní, černěný s dřevěnými střenkami. Revolver je v zachovalém stavu, pouze pravá část hlavně má zvenčí lehce ošoupaný povrch. K revolveru náleží originální krabička společně s čištěním, šroubovákem a návodem na použití.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1370


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor 32-1
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 630 g
 • Délka 170 mm
 • Délka hlavně 2"
 • Zásobník válec 6 ran
 • Rok výroby 1979
 • Stav 1
 • Povrch 96 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Rakousko-Vídeň

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.