Revolver Smith&Wesson Model 34-1 22 LR

Revolver Smith&Wesson Model 34-1 22 LR

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem.

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V období mezi světovými válkami byl vyvinut revolver Model 317 Kit Gun. Svoje jméno si získal díky přízni lovců, rybářů a turistů, kteří jej považovali za nedílnou součást svého kit bagu, neboli lidově řečeno batohu nebo báglu. Vyráběl se v ráži 22 LR. Původně byl postaven na rámu I. V roce 1953 byl přejmenován na model 1953. V roce 1958 byl přejmenován na revolver Smith&Wesson Model Model 34 a v šedesátých letech byl pozměněn jeho design a byl přejmenován na Model 34-1. Ten již využíval rám J. Jeho nerezová varianta byl model 63 Kit Gun a v sedmdesátých letech se vyráběl v ráži 22 WMR jako model 651 a v devadesátých letech v ráži 32 Magnum. Byly vyráběny i modely terčové s hlavní šestipalcovou a modely 43 vyrobené s rámem z lehkých slitin. Lze tedy shrnout, že původní modely s ocelovým rámem byly nahrazovány rámy  titanovými nebo aluminiovými, jejichž výroba byla ukončena v devadesátých letech.

Tento revolver Smith& Wesson Model 34-1 je původním modelem ze šedesátých let s ocelovým J rámem. Válec revolveru Smith&Wesson model 34-1 je na 6 nábojů. Rukojeti revolveru Smith&Wesson Model 34-1 kryjí střenky Pachmayr. Revolver má stavitelné hledí a dvoupalcovou hlaveň. Povrch revolveru Smith&Wesson Model 34-1 je téměř jako nový, revolver je nepoškozený a naprosto funkční. Text a kontrola Jaroslav Dubský.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 1026


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor 34-1
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 708 g
 • Délka 170 mm
 • Délka hlavně 2´´
 • Zásobník válec na 6 nábojů
 • Rok výroby šedesátá léta
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, rakouská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.