Puška samonabíjecí Winchester M1 Garand 30-06 Springfield

Puška samonabíjecí Winchester M1 Garand 30-06 Springfield

Další obrázky

Popis

Firma Springfield Armory, která se nachází ve městě Springfield, státě Massachusetts v USA byla hlavním centrem výroby armádních zbraní od roku 1777 do roku 1968, kdy byla továrna uzavřena.

Tato firma byla hlavním arzenálem zbraní během americké revoluční války a dále pak během Shaysova povstání. Springfield Armory se během 19. a 20. století stal místem mnoha technologických inovací globálního významu, včetně výměnných částí zbraní, montážní linky pro seriovou výrobu a moderních obchodních praktik. Většina zbraní vyráběných ve Springfield Armory během let 1794-1968 byla označována jako „Springfieldské pušky“.

V roce 1919 začal ve Springfield Armory pracovat tehdy 31letý John Garand, který se začal věnovat vývoji poloautomatické pušky. Během následujících pěti let předložil Garand mnoho návrhů pro tuto pušku, které ale nevyhověly přísným armádním požadavkům. Úspěch se dostavil až roku 1924, kdy John Garand předložil další návrh, který již byl schválen pro další testování. Tímto návrhem byla slavná puška M1 Garand. Armáda ji přijala roku 1936 a následující rok započala výroba. Tento čin byl největším výrobním úsilím v historii celé společnosti Springfield Armory. Této pušky M1 Garand se vyrobilo více než 4,5 milionu kusů. Pušky M1 Garand se ale také vyráběly u firem Winchester a Harrington&Richardson.

M1 Garand je samonabíjecí puška pracující na principu odběru plynů z hlavně, které jsou odváděny plynovým válcem umístěným pod hlavní. Plyny tlačí na píst, který je zakončený nástavcem posouvajícím nosič závorníku. Ten pak prostřednictvím tvarované drážky otáčí samotným závorníkem, čímž zajišťuje odemykání a uzamykání závěru. Závorník zasunuje náboje do nábojové komory, závěr jako celek pak při posunu vzad napíná bicí mechanismus a stlačuje předsuvnou pružinu. Původní varianta zařízení k odběru prachových plynů, která používala k zachycování plynů speciální nástavec (clonu) na ústí hlavně se nazývala "Gas Trap Model" ("lapač plynů"). Zařízení se velmi obtížně čistilo a navíc docházelo k rychlému vypalování vývrtu při ústí hlavně ( na stavu ústí hlavně naprosto zásadně závisí přesnost střelby). Brzy po zahájení výroby přešla v únoru 1940 produkce na variantu "Gas Port Model" (s odvodem plynů), která je uvedena na začátku tohoto odstavce. Ta byla armádou přijata už v říjnu 1939. Odběr plynů byl zajišťován plynovým kanálkem o průměru 2 mm spojující hlaveň a plynový válec ve vzdálenosti 38 mm před ústím hlavně. Současně byla u této varianty prodloužena hlaveň o dva palce na celkových 24 palců. Mimo prvních 50.000 kusů náleží naprostá většina produkce M1 Garand k variantě „Gas Port“, na kterou byla během války přepracována během oprav i řada původních pušek. Náboje jsou podávány z nábojové schránky, doplňované nábojovými rámečky na osm nábojů. Tato samonabíjecí puška M1 Garand je v zachovalém stavu, má patřičnou druhoválečnou patinu. Závěr této pušky byl pravděpodobně přeleštěn. Hlaveň pušky M1 Garand je lesklá, bez hloubkové koroze. Ke zbrani patří i originální řemen. Je ideální příležitostí pro sběratele věnující se americké armádě.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 980


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Winchester Repeating Arms Company, New Haven, Conn., USA
 • Model, vzor US Rifle, Cal. .30, M1 (M1 Garand)
 • Ráže .30-06 Springfield
 • Hmotnost 4310 g
 • Délka 1100 mm
 • Délka hlavně 609,6 mm
 • Zásobník nábojový rámeček na 8 nábojů
 • Rok výroby 1936 - 1957
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt lesklý, bez hloubkové koroze
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.