Puška opakovací ROF Fazakerley Lee-Enfield No.4 Mk.1 303 British

Puška opakovací ROF Fazakerley Lee-Enfield No.4 Mk.1 303 British

Další obrázky

Popis

Továrna ROF Fazakerley byla tovrárnou na výrobu zbraní sídlící v místě zvaném Fazakerley, poblíž města Liverpool ve Velké Británii. Výrobním programem této továrny byla výroba zbraní, jako jsou Sten, Sterling a Lee Enfield.

Výroba probíhala během druhé světové války ale i po ní. Označení ROF, nebo-li Royal Ordnance Factories bylo souhrnné označení pro muniční a zbraňové továrny během války a po válce na území Velké Británie. Tyto továrny spadaly pod správu ministerstva zásobování, později ministerstva obrany, dokud nebyly roku 1987 privatizovány. Továrny ROF vznikly za účelem rychlého navýšení počtu zbraní před začátkem druhé světové války. Posilovaly tak výrobu továren jako Royal Arsenal, Royal Gunpowder Factory, ale i například Royal Small Arms Factory.

Puška Lee Enfield byla navržena roku 1895 konstruktérem Jamesem Parisem Leem. Původním typem, který byl roku 1889 přijat do výzbroje armády byla opakovací puška Lee-Metford Mk.I, kterou J.P.Lee navrhl také. Po několika úpravách hlavně a hledí pak vznikla puška Lee Enfield Mk.I., která se vyráběla i ve verzi karabiny. Po dalších úpravách těchto modelů vznikl v roce 1941 i tento model No.4 Mk.1. Puška pak byla nahrazována v 60. letech 20. století útočnou puškou FN FAL.

Tato puška Lee Enfield No.4 Mk.1 v ráži .303 British je standartní opakovací puškou s válcovým závěrem. Páka závěru se nachází v jeho nejzadnější části a umožňuje tak velmi hladký chod. Zásobník, který je ve tvaru lichoběžníku, má kapacitu 10 nábojů a je jednořadový. Nadpažbí pušky Lee Enfield No.4 Mk.1 je s pažbou spojeno pomocí ocelových pásků, podobně, jako je tomu u  české pušky vz.24 nebo německé K98. Nadpažbí má charakteristické podélné drážky. Masivní chránítko mušky zabraňuje jejímu poškození, a společně s dioptrickým hledím zaručují velkou přesnost v míření. Pažba této pušky Lee Enfield No.4 Mk.1 je velmi zachovalá, povrch zbraně je ve 100% stavu. Tato puška Lee Enfield No.4 Mk.1 je opatřena platnou zkušební značkou britské zkušebny. Součástí pušky je i originální bajonet s pochvou. V pažbě se nachází kompletní čištění na zbraň. Tato puška Lee Enfield No.4 Mk.1 jistě potěší každého sběratele.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 975


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Royal Ordnance Factory ROF Fazakerley, Liverpool, Spojené království Velké Británie a Severního Irska
 • Model, vzor Lee - Enfield No. 4 Mk. 1
 • Ráže .303 Mk VII, .303 British, 7,7 x 56 R
 • Hmotnost 4000 g
 • Délka 113 cm
 • Délka hlavně 64 cm
 • Zásobník schránkový na 10 ran
 • Stav 1
 • Povrch 100 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Velká Británie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.