Puška opakovací Marlin 30AS 30-30 Winchester

Puška opakovací Marlin 30AS 30-30 Winchester

Další obrázky

Popis

John M. Marlin se narodil v roce 1836 v Connecticutu v USA. Vyučil se jako nástrojař a během občanské války pracoval u firmy Colt. 

V roce 1870 si otevřel svoji firmu v New Havenu, kde vyráběl derringery a revolvery vlastní konstrukce. Jeho vynikající konstrukční tým navrhl i modely pákových opakovacích pušek 1891 a 1893, které se jako modely 39 a 336 vyrábějí dodnes. Po smrti Johna Marlina převzali podnik jeho dva synové a změnili výrobní program. Právě v této době během první světové války byla firma zakoupena Newyorským syndikátem a přejmenována na Marlin Rockvell Corporation, která se stala jedním z největších výrobců kulometů na světě. Po válce se stala výrobním programem opět výroba sportovních zbraní. Firma se potýkala s dluhy až do roku 1923, kdy byla zakoupena v aukci právníkem Frankem Kennou. Ten obnovil výrobu starých modelů a v roce 1936 se neúspěšně pokoušel o výrobu žiletek. Společnost byla dále řízena Kennovými potomky až do roku 2007, kdy ji koupila firma Remington Arms Company, která pušky Marlin vyrábí dodnes. U pušek Marlin se projevilo neustálé tvůrčí úsilí konstruktérů, které přineslo i mnoho patentů. V roce 1953 to byl například Micro – Groove systém výroby hlavní a v roce 2004 T – 900 Fire Control systém. Kromě jiného se firma Marlin stala v roce 2000 majoritním vlastníkem firmy Harrington&Richardson 1871.

V roce 1893, jak je již výše uvedeno, vznikl model pušky, který byl dále rozvíjen. V roce 1936 mu bylo změněno předpažbí a hledí a byl přejmenován na model 1936. Od Winchestra model 94 se lišil pouze jednodušším vnitřním mechanismem a pistolovou rukojetí. V roce 1948 byl tento model nahrazen modelem 336, který vznikl na základě patentů zaměstnanců firmy. Tento model byl nadále nazýván jako Marlin nebo Glenfield. Ty se prodávaly v modifikacích s různými délkami hlavní. Od roku 1956 mají všechny pušky Marlin vrtání Micro-Groove využívající větší počet menších drážek vedoucí k vyšší přesnosti střelby a delší životnosti hlavně. Hledí bylo změněno na teleskopické. Modely pod označením 30, 30A, 30AS nebo 30AWjsou ekonomickými variantami modelu 336, které se dodávaly do obchodních řetězců. Firma Marlin tím zároveň chránila maloobchodníky prodávající model 336. Ti však ale zároveň neuměli nasytit obrovskou poptávku po těchto zbraních. Marlin  Model 336 je na druhém místě v USA v počtu prodaných zbraní po modelu Winchester 1894. Puška Marlin  se velice dobře rozebírá a čistí na rozdíl od ostatních modelů. Její ovládání je velice jednoduché. Tato puška Marlin Model 30 AS je nová.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 485


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Marlin Firearms Co., North Haven, Connecticut, USA
 • Model, vzor 30AS
 • Ráže 30-30 Winchester
 • Hmotnost 3200 g
 • Délka 97 cm
 • Délka hlavně 51 cm
 • Zásobník trubkový pevný na 6 nábojů
 • Rok výroby 1992
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt Micro Groove zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, belgická

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.