Puška opakovací DWM Mauser 1908 Brazílie 7x57 mm

Puška opakovací DWM Mauser 1908 Brazílie 7x57 mm

Další obrázky

Popis

Jelikož historie firmy DWM je velice spletitá a vydala by na několik stránek, je třeba ji trochu zestručnit. Pro tento účel si dovolím použít výňatek z knihy ing. Jana Balcara: Revolvery a pistole první světové války, díl I.

V říjnu roku 1896 Isidor Loewe, bratr zakladatele firmy, se rozhodl pro odluku zbrojní výroby ve svých továrnách. První z nich byla Německá továrna na kovové náboje a.s. (Deutsche Metallpatronenfabrik AG) se sídlem v Karlsruhe, kterou přejmenoval na Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM) a její sídlo přesunul do Berlína. 4. listopadu 1896 do společnosti DWM vložil kompletní provozy výroby pušek a pistolí na Huttenstrasse, provoz výroby kulometů na Hollmanstrasse, akcie firem Mauser, FN a budapešťské Továrny na zbraně a stroje a rozpracovanou výrobu. 1. ledna 1897 kdy firma DWM slavnostně zahájila činnost, se stala největším zbrojařským podnikem na světě. V roce 1897 se DWM zúčastnila švýcarských armádních zkoušek a po několika jednáních a úpravách Borchardtovy pistole Gerogem Lugerem vznikla slavná pistole Parabellum. V roce 1898 založil Loewe Středisko pro vědecko-technická zkoumání s.r.o. Zde byl později vyvinut dural. V Berlíně vyráběla DWM Mauserovy pušky, pistole Parabellum a kulomety Maxim. Protože DWM byla významnou zbrojovkou, dodávala také Mauserovy pušky do Latinské Ameriky.

Tato opakovací puška Mauser DWM model 1908 pochází ze 77.000 ks série, kterou si objednala Brazílie v roce 1913. Puška Mauser DWM model 1908 je v ráži 7x57 mm. Puška nemá chránítko mušky, hledí je dělené po 100 metrech až do 2000 metrů. Na pouzdru závěru je v horní části vyražena Brazilská hvězda s nápisem „Estados Unidos Do Brazil 15 de Novembro de 1889“, z boku pak nápis „Deutsche Waffen-Und Munitionsfabriken Berlin“. Puška je v krásném sběratelském stavu, černění je zachováno na 99,5 % povrchu. Puška je kompletně sčíslována pod sériovým číslem 9673n. Vývrt této pušky DWM Mauser model 1908 je zrcadlově lesklý. Pažba této pušky Mauser DWM model 1908 je také v prvotřídním stavu. Celkově je puška ve velmi zachovalém stavu. Součástí pušky je také řemen, zda se jedná o původní se mi nepodařilo dohledat.

Upozorňujeme, že zbraň nemá platnou zkušební značku!

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 2808


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Deutsche Waffen-Und Munitionsfabriken Berlin (DWM)
 • Model, vzor 1908 (Brazilský kontrakt)
 • Ráže 7x57 mm
 • Hmotnost 3990 g
 • Délka 125 cm
 • Délka hlavně 76 cm
 • Zásobník pevný schránkový na 5 nábojů
 • Rok výroby 1913
 • Stav 1
 • Povrch 99,5%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne!

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.