Puška opakovací DWM Mauser Modelo Argentino 1909 7,65 x 53 mm Argentin.

Puška opakovací DWM Mauser Modelo Argentino 1909 7,65 x 53 mm Argentin.

Další obrázky

Popis

Jelikož historie firmy DWM je velice spletitá a vydala by na několik stránek, je třeba ji trochu zestručnit. Pro tento účel si dovolím použít výňatek z knihy ing. Jana Balcara: Revolvery a pistole první světové války, díl I.

V říjnu roku 1896 Isidor Loewe, bratr zakladatele firmy, se rozhodl pro odluku zbrojní výroby ve svých továrnách. První z nich byla Německá továrna na kovové náboje a.s. (Deutsche Metallpatronenfabrik AG) se sídlem v Karlsruhe, kterou přejmenoval na Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM) a její sídlo přesunul do Berlína. 4. listopadu 1896 do společnosti DWM vložil kompletní provozy výroby pušek a pistolí na Huttenstrasse, provoz výroby kulometů na Hollmanstrasse, akcie firem Mauser, FN a budapešťské Továrny na zbraně a stroje a rozpracovanou výrobu. 1. ledna 1897 kdy firma DWM slavnostně zahájila činnost, se stala největším zbrojařským podnikem na světě. V roce 1897 se DWM zúčastnila švýcarských armádních zkoušek a po několika jednáních a úpravách Borchardtovy pistole Gerogem Lugerem vznikla slavná pistole Parabellum. V roce 1898 založil Loewe Středisko pro vědecko-technická zkoumání s.r.o. Zde byl později vyvinut dural. V Berlíně vyráběla DWM Mauserovy pušky, pistole Parabellum a kulomety Maxim. Protože DWM byla významnou zbrojovkou, dodávala také Mauserovy pušky do Latinské Ameriky.

Tato opakovací puška Mauser Modelo Argentino 1909 pochází z výrobní série 163 000 kusů firmy DWM. Z historických pramenů se dále dozvíme, že pušky vyráběla pouze firma DWM, ale karabiny už vyráběla i Argentinská „Dirección General de Fabricaciones Militares“. Konstrukce zbraně se zrodila v roce 1909 a její výroba přetrvala až do roku 1955. Puška Mauser Modelo Argentino 1909 je odvozená od modelu Mauser 98 a má oproti němu několik patrných úprav. Patří mezi ně například prodloužená páka záchytu závěru, uvolňovač nábojové schránky, rovná páka závěru a držák bodáku, který umožňuje uchycení starších typů bodáků. Tato puška Mauser Modelo Argentino 1909 je v ráži 7,65 x 53 mm Argentine. Puška je v původním velmi dobrém stavu, včetně originálně modřených prvků. Hlaveň je v excelentním stavu, zrcadlově lesklá. Černění je zachováno na 99,5% povrchu zbraně. Tato puška Mauser Modelo Argentino 1909 je kompletně sčíslovaná. Součástí pušky je i originální chránítko ústí.

Upozorňujeme, že zbraň nemá platnou zkušební značku!

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

21 800 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 2807

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM)
 • Model, vzor Mauser Modelo Argentino 1909
 • Ráže 7,65 x 53 mm Argentine
 • Hmotnost 4330 g
 • Délka 126 cm
 • Délka hlavně 76 cm
 • Zásobník schránkový integrovaný na 5 nábojů
 • Rok výroby 1909-1955
 • Stav 1
 • Povrch 99,5%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne!

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.