Puška opakovací Mauser DWM 1908 Brazílie 7x57 mm

Puška opakovací Mauser DWM 1908 Brazílie 7x57 mm

Další obrázky

Popis

Jelikož historie firmy DWM je velice spletitá a vydala by na několik stránek, je třeba ji trochu zestručnit. Pro tento účel si dovolím použít výňatek z knihy ing. Jana Balcara: Revolvery a pistole první světové války, díl I.

V říjnu roku 1896 Isidor Loewe, bratr zakladatele firmy, se rozhodl pro odluku zbrojní výroby ve svých továrnách. První z nich byla Německá továrna na kovové náboje a.s. (Deutsche Metallpatronenfabrik AG) se sídlem v Karlsruhe, kterou přejmenoval na Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken (DWM) a její sídlo přesunul do Berlína. 4. listopadu 1896 do společnosti DWM vložil kompletní provozy výroby pušek a pistolí na Huttenstrasse, provoz výroby kulometů na Hollmanstrasse, akcie firem Mauser, FN a budapešťské Továrny na zbraně a stroje a rozpracovanou výrobu. 1. ledna 1897 kdy firma DWM slavnostně zahájila činnost, se stala největším zbrojařským podnikem na světě. V roce 1897 se DWM zúčastnila švýcarských armádních zkoušek a po několika jednáních a úpravách Borchardtovy pistole Gerogem Lugerem vznikla slavná pistole Parabellum. V roce 1898 založil Loewe Středisko pro vědecko-technická zkoumání s.r.o. Zde byl později vyvinut dural. V Berlíně vyráběla DWM Mauserovy pušky, pistole Parabellum a kulomety Maxim. Protože DWM byla významnou zbrojovkou, dodávala také Mauserovy pušky do Latinské Ameriky.

Tato opakovací puška Mauser DWM model 1908 pochází ze 77.000 ks série, kterou si objednala Brazílie v roce 1913. Puška Mauser DWM model 1908 je v ráži 7x57 mm. Puška nemá chránítko mušky, hledí je dělené po 100 metrech až do 2000 metrů. Na pouzdru závěru je v horní části vyražena Brazilská hvězda s nápisem „Estados Unidos Do Brazil 15 de Novembro de 1889“, z boku pak nápis „Deutsche Waffen-Und Munitionsfabriken Berlin“. Puška je v krásném sběratelském stavu, černění je zachováno na 98 % povrchu. Puška je kompletně sčíslována pod sériovým číslem 6868 o. Vývrt této pušky Mauser DWM model 1908 je zrcadlově lesklý. Pažba této pušky Mauser DWM model 1908 nese známky otlaků vzniklých vojenským využitím a pozdějším skladováním. Celkově je puška ve velmi zachovalém stavu. Součástí pušky je také originální bajonet společně s pochvou .

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml. ve spolupráci s Ing. Janem Balcarem.

18 500 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 1010

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Deutsche Waffen-Und Munitionsfabriken Berlin (DWM)
 • Model, vzor 1908 (Brazilský kontrakt)
 • Ráže 7x57 mm
 • Hmotnost 3990 g
 • Délka 125 cm
 • Délka hlavně 76 cm
 • Zásobník pevný schránkový na 5 nábojů
 • Rok výroby 1913
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.