Pistole P 38 Walther Ulm 9 mm Luger

Pistole P 38 Walther Ulm 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Pistole P.38 (Pistole 1938) byla úředně zavedena do výzbroje německých ozbrojených sil 26. dubna 1940. Neoficiálně byla dodávána říšské branné moci již od roku 1938. 

Vychází ze svého předchůdce, modelu HP.

Armádní pistole P.38 vznikla ve firmě Waffenfabrik Walther Zella-Mehlis, která ji vyráběla dodávala německé armádě v letech 1938 – 1945. Firma Walther jako jediná vyráběla pistole P.38 i pro velmi omezený civilní trh. Druhým výrobcem byla firma Spreewerk v Hrádku nad Nisou, která pistole dodávala Wehrmachtu od června 1942. Na konci II. světové války dodávala firma Spreewerk jako jediná pistole jednotkám Volkssturm. Firma Mauser začala pistole dodávat německým ozbrojeným silám v prosinci roku 1942. Vyráběla pistole pro Wehrmacht a jako jediná i pro policii.

Pistole P.38 má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem hlavně. Závěr je uzamykán kývavou závorou. Bicí ústrojí má vnější kohout a je dvojčinné. Pojistka je umístěna na závěru a při zajištění vypouští bezpečně napnutý kohout. Střenky jsou vždy dvojdílné a existují v mnoha výrobních provedeních. Válečné jsou vyrobeny z bakelitu či novoduru, těsně poválečné střenky firmy Mauser byly vyráběny z plechu. Střenky pistolí z let 1957 – 1992 jsou velmi podobné střenkám nejstarších předválečných pistolí Walther HP a P.38. Jsou dvojdílné, vyrobené z tvrzeného PVC. 

 

Pistole P 38 sloužily ve výzbroji německých ozbrojených sil od roku 1940. Po druhé světové válce byla jejich výroba v Ulmu nad Dunajem obnovena v roce 1957. Pistole byly dodávány Bundeswehru nejprve pod označením P 38, následně jako P 1.

 

Tato pistole P 38 pochází z civilní produkce a byla vyrobena v roce 1969. Tato pistole P 38 je ve stavu nové zbraně, povrch zbraně nese 100% původního černění, resp. eloxování. Žádné oděrky nebo škrábance. Hlaveň je nestřílená, zrcadlově lesklá. Střenky jako nové. Zbraň je doplněna původní papírovou krabicí s výrobním číslem zbraně, návodem k použití a nástřelným terčem. Zbraň je označena platnou ověřovací značkou státní zkušebny SRN (CIP) z roku 1969. Tato pistole P 38 potěší systematického sběratele pistolí značky Walther. Text a kontrola Jan Balcar.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 964


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Jagd und Sportwaffenfabrik Ulm am Donau SRN
 • Model, vzor P 38
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 870 g
 • Délka 214 mm
 • Délka hlavně 125 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový na 8 nábojů
 • Rok výroby 1969
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, německá

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.