Pistole Star model BS Luxus 9 mm Luger

Pistole Star model BS Luxus 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

V roce 1905 založili Julio a Bonifacio Echeverriové ve španělském Eibaru zbrojovku, která proslula pod názvem STAR. 

Zpočátku se firma zabývala výrobou kapesních pistolí v ráži 6,35 a 7,65 mm Browning. Pistole nesly komerční název Izarra, což znamená v jazyce Basků hvězda. Byly to napodobeniny pistole FN 1906, jejichž závěr byl mírně modifikován. Potom následovalo období, kdy pistole Star připomínaly Mannlicherovu pistoli model 1905. V roce 1914 Julio Echeverria opustil rodinný podnik a stal se ředitelem čerstvě založené puškařské školy (Escuela de Armeria). Roku 1920 vyvinula firma Star - Bonifacio Echeverria S.A. novou pistoli ve výkonné vojenské ráži 9 mm Largo (largo = dlouhý, 9 mm Bergmann-Bayard). Na tento náboj byly zařízeny pistole Bergman Mars a Campo Giro, používané dříve ve Španělských ozbrojených silách. S novou pistolí se firma pokoušela získat státní zakázku a usilovala o její zavedení do armády. Ve španělské armádě uspěla Astra model 400 a pistoli Star 1920 zavedla Guardia Civil (španělské četnictvo). Pistole Star 1920 vycházela konstrukčně z Browningovy pistole model 1911. Lišila se výrazně pojistkou a uspořádáním bicího ústrojí. Pojistka byla umístěna na závěru a úderník byl dělený. Následující model A měl již – podobně jako Colt 1911 – pojistku na těle pistole, která blokovala kohout a pohyb závěru. Největšího rozšíření se dočkala pistole Star model B v ráži 9 mm Luger, jejíž vývoj a výroba byly zahájeny na objednávku německé branné moci. V podstatě se jednalo o model A s upravenou pojistkou a hledím, s hlavní v ráži 9 mm Luger. V letech 1942 - 1944 dodala firma Star 20.500 pistolí model B pro potřeby Wehrmachtu a 6.500 pro německé válečné námořnictvo.

Další vývoj přinesl v roce 1968 pistoli model BS, který je ve své podstatě jen tvarově modernizovanou verzí modelu B. Pistole má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem Browningova článkového typu. Vzhledově silně připomíná pistoli Colt 1911, liší se od ní uspořádáním spoušťového ústrojí a absencí dlaňové pojistky. V letech 1968 – 1989 vyrobila firma Star 82.611 pistolí model BS, z nichž jen malý zlomek byl vyzdoben rytinou.

Tato pistole Star model BS výrobního čísla 1068740 byla vyrobena v roce 1969. Již ve výrobním závodě byla vyzdobena hlubokou ruční rytinou a následně povrchově upravena lesklým tvrdým chrómem. Střenky této pistole Star model BS pistole jsou vyrobeny z umělé perleti a je v nich zalisováno logo firmy z plátkového zlata. Tato pistole Star model BS je ve stavu nové zbraně. Ke zbrani přísluší originální etuji, která obsahuje náhradní zásobník, vytěrák a návod k použití. Pistole Star model BS je skrytě pod levou střenkou označena platnou ověřovací značkou španělské státní zkušebny (CIP). Text a kontrola Jan Balcar.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 959


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Star Bonifacio Echeverria S.A. Španělsko
 • Model, vzor BS
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 1081 g
 • Délka 216 mm
 • Délka hlavně 124 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový na 8 nábojů
 • Rok výroby 1969
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, španělská

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.