Pistole Smith&Wesson SW9F 9 mm Luger

Pistole Smith&Wesson SW9F 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1994 přišla firma Smith&Wesson s radikálním návrhem pro používání vysokopevnostních polymerových materiálů na výrobu těl pistolí. Co k tomuto rozhodnutí firmu Smith&Wesson vedlo? Odpověď je jednoduchá: konkurenceschopnost k firmě Glock. Vznikly první návrhy pistolí a celá výrobní řada s polymerovými těly dostala název Sigma. Pistole z výrobní řady Sigma byly tak velmi podobné modelu Glock 17, že firma Glock upozornila firmu Smith&Wesson na porušení patentu. V roce 1997 firma S&W tento fakt potvrdila a navrhla upravení designu modelové řady Sigma. Samozřejmostí bylo i finanční vyrovnání, jehož celková suma je dodnes nezveřejněna.

Pistole Smith&Wesson SW9F z modelové řady Sigma byla poprvé představena v roce 1994. Číslo 9 udává ráži 9 mm Luger a písmeno F je označení full, tedy verze v plné velikosti s dvouřadým zásobníkem o kapacitě 17 nábojů. Pistole Smith&Wesson  SW 9F byla navržena tak, aby konkurovala Glocku 17. Úhel rukojeti byl ale stejný jako u modelu Colt 1911. Tělo pistole SW 9F je vyrobeno z černého polymeru a závěr je ocelový v černěném matném provedení. Rukojeť má protiskluzovou úpravu vpředu a na jejím hřbetu. Pistole SW 9F pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se uzamyká ve výhozném okénku závěru. Pistole SW 9F pracuje v režimu SA s vnitřním úderníkem. Vypouštěcí páka závěru a zásobníku je umístěna na straně levé. Manuální pojistku pistole SW 9F nemá. Tato pistole Smith&Wesson SW 9F je v novém stavu v originálním obalu včetně návodu na použití.

14 600 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 950

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor SW9F
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 719 g
 • Délka 191 mm
 • Délka hlavně 100 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový dvouřadý na 15 nábojů
 • Rok výroby 1997
 • Stav 1
 • Povrch 99 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Belgie

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.