Pistole Walther model 9 6,35 mm Br

Pistole Walther model 9 6,35 mm Br

Další obrázky

Popis

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní.

Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. Tyto modely pistolí firmy Walther označovala arabskými čísly. Mezi nejvíce zdařilé modely patří pistole model 8 a 9. Pistole Walther model 9 byla nejmenší vyráběnou pistolí ve firmě Walther a byly na ni uděleny čtyři patenty. U této pistole se stalo revoluční její spojení těla se závěrem. Vzhledem k tomu, že sovětská vojska zničila v roce 1945 továrnu v Zella-Mehlis, nemůžeme určit přesný rok výroby této pistole. Pohybujme se tedy v rozmezí let 1921-1940.

Tato pistole Walther model 9 je kapesní pistolí v ráži 6.35 mm. Pistole je ve velmi zachovalém stavu. Exponované části zbraně, jako jsou hrany a podobně jsou otřeny vlivem nošení. Vývrt této pistole Walther model 9 je zrcadlový. Levá střenka pistole je prasklá a slepená. Pistole je celkově v dobrém technickém stavu. 

Text a kontrola Jaroslav Dubský ml.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 948


Skladem: 0 kusů

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.