Pistole Erma EP 22 Karabina 22 LR

Pistole Erma EP 22 Karabina 22 LR

Další obrázky

Popis

Pistole Erma EP 22 je samonabíjecí pistole určená pro rekreační střelbu. Volně kopíruje oblíbené téma pistole Luger.

Erma Werke v Dachau byla nástupcem v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50-tých let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

Tato pistole Erma EP 22 byla dle zkušební značky vyrobena v roce 1971 (pistole Erma La 22 nebo EP 22 se vyráběla v letech 1964-1971). Pistole Erma EP 22 je v ráži .22 LR a kopíruje svůj vzor pouze kloubem, ovšem s tím, že systém pistole Erma EP 22 je neuzamčený, tedy páka kloubu jen otevírá resp. uzavírá závěr a vyhazuje nábojnici nebo zasouvá náboj. Odlišný a jednodušší je i spoušťový mechanismus pistole Erma EP 22, i když bezkohoutové provedení a tedy režim SA only pistoli Erma EP 22 zůstal. Tělo zbraně je z lehké slitiny ZAMAC, obsahuje jednořadý, schránkový, odnímatelný zásobník na 8 nábojů a boky rukojeti pistole Erma EP 22 jsou opatřeny dřevěnými střenkami se strojní rybinovou řezbou. Předpažbí je vyrobeno také ze dřeva. Volně kopíruje dělostřelecký nebo námořnický model v kombinaci s loveckým provedením pistolí. Jedná se však o přesnou terčovnici se stavitelným hledím.

Tato pistole Erma EP 22 je v zánovním stavu. Pouzdro závěru stejně jako tělo zbraně jsou opatřeny černou povrchovou. Vývrt hlavně je zrcadlově lesklý bez větších známek použití.  Dřevěné střenky této pistole Erma EP 22 jsou nepoškozené.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 946


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Erma Werke AG,Dachau,SRN
 • Model, vzor EP 22
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 1302 g
 • Délka 410 mm
 • Délka hlavně 300 mm
 • Zásobník odnímatelný, schránkový, jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1971
 • Stav 1
 • Povrch 98 %
 • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.