Pistole Smith&Wesson SW40P 40 S&W

Pistole Smith&Wesson SW40P 40 S&W

Další obrázky

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem. 

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State  Cavalery  a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

V roce 1994 přišla firma Smith&Wesson s radikálním návrhem pro používání vysokopevnostních polymerových materiálů na výrobu těl pistolí. Co k tomuto rozhodnutí firmu Smith&Wesson vedlo? Odpověď je jednoduchá: konkurenceschopnost k firmě Glock. Vznikly první návrhy pistolí a celá výrobní řada s polymerovými těly dostala název Sigma. Pistole z výrobní řady Sigma byly tak velmi podobné modelu Glock 17, že firma Glock upozornila firmu Smith&Wesson za porušení patentu. V roce 1997 firma S&W tento fakt potvrdila a navrhla upravení designu modelové řady Sigma. Samozřejmostí bylo i finanční vyrovnání, jehož celková suma je dodnes nezveřejněna.

Tato pistole Smith&Wesson model SW40P se vyráběla od roku 1999. Pistole je v ráži .40 S&W. Oproti konkurečnímu Glocku 17 má tato pistole Smith&Wesson model SW40P v přední části hlavně vyvrtány čtyři otvory pro redukci zpětného rázu a tak i zvýšení přesnosti. Vzhledem k udělení zákazu pěchotních zbraní v USA v roce 1994 má tato pistole dvouřadý zásobník o kapacitě 10 nábojů. Vyšší kapacita nebyla povolena. Závěr pistole Smith&Wesson model SW40P je ocelový s leštěným povrchem. Tělo pistole je z černého polymeru a v místech úchopu je opatřeno zdrsněním. Můžeme si povšimnout stejného úhlu zadní stěny rukojeti, jako je u pistolí Browning 1911. Spoušť pracuje na podobném principu jako u pistolí Glock. Tato Pistole Smith&Wesson model SW40P je v novém stavu, včetně originálního boxu, náhradního zásobníku, zámku na zbraň a návodu na použití.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 928


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA
 • Model, vzor SW40P
 • Ráže .40 S&W
 • Hmotnost 679 g
 • Délka 185 mm
 • Délka hlavně 97 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový dvouřadý na 10 nábojů
 • Rok výroby 2001
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Kolín

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.