Pistole Walther P22 22 LR

Pistole Walther P22 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Carl Walther byla založena v roce 1886 ve městě Zella Mehlis v Německu. Prvotním zaměřením byla výroba loveckých a sportovních zbraní. Po roce 1908 se firma začala zabývat i výrobou samonabíjecích pistolí v rážích 6,35 mm Br. a 7,65 mm Br. 

V roce 1929 byla uvedením pistolí Walther PP a později PPK odstartována legendární historie této firmy díky úspěšnosti těchto zbraní. Stejně však i díky modelu P.38 vyráběného za druhé světové války třemi zbrojovkami a ve firmě Walther značeného kódem ,,ac,,.

Koncem druhé světové války byl závod v Zella Mehlis zničen Rudou armádou. Poválečná produkce firmy byla zahájena v Ulmu v roce 1949. Pistole se však v Německu mohly vyrábět až v roce 1951. Kromě jiných slavných modelů např. sportovních LP 53, LP 2, LP 3, GSP, OSP, kapesních TP, TPH, PP, PPK, PPKL, armádních P 1, P 88 a civilních P 38, samopalů MPL, MPK vznikl i model pistole P 22.

Pistole Walther P22 je samonabíjecí dvojčinná zbraň s vnějším kohoutem v ráži .22lr. Tělo této pistole se skládá z plastové rukojeti, do které je zasazen a dvěma příčnými dutými čepy uchycen kontejner z ocelového plechu. V kontejneru je uložen mechanismus zbraně obsahující vodící drážky závěru a lože hlavně. Závěr je z legovaného hliníku s vložným ocelovým závorníkem, úderník tvoří odpružený ocelový pásek. Hlaveň má šest drážek a polí s klasickým pravostranným stoupáním. Zvláštností této pistole Walther P22 je bicí pružina, která je uložena kolem čepu v kohoutu a je vyrobena z drátu čtvercového průřezu. Bicí pružina je velmi silná, stejně jako vratná vzpruha, která je spletena ze tří pramenů. Oboustranná vypouštěcí páka zásobníku je v zadní části lučíku podobně jako u pistolí H&K. Vypouštěcí páka závěru se nachází na levé straně a jen mírně vystupuje z přechodu těla a závěru. Pistole Walther P22 má pojistku, která blokuje úderník a také zásobníkovou pojistku. Na pravé straně těla nad spouští je také speciální zámek spouště, který se uzamyká speciálním klíčem a jeho pootočením o 90°. Mířidla této pistole Walther P22 jsou plastová, zvýrazněná třemi bílými body. Muška je výměnná a hledí je stranově stavitelné. V přední části těla je pistole opatřena railovou lištou pro osazení příslušenství. Pistole má na závěru hmatníky jak v přední, tak i zadní části. Tato pistole Walther P22 je v provedení se 87mm hlavní. Pistole je nová, v originálním kufru s příslušenstvím. To tvoří výměnný grip rukojeti, klíč k uzamykání spouště, 3 výměnné mušky, klíč matice hlavně, jeden náhradní zásobník a návod na použití.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 914


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Carl Walther Waffenfabrik Ulm/Do, SRN
 • Model, vzor P22
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 430 g
 • Délka 160 mm
 • Délka hlavně 87 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový jednořadý na 10 ran
 • Rok výroby 2009
 • Stav nový
 • Povrch nový
 • Vývrt nový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Kolín

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.