Pistole John Inglis HP 9 mm Luger

Pistole John Inglis HP 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. Winchester.

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh a také mohlo své zbraně jeho konstrukce označit jeho příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910  nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z jeho kreslícího prkna je model Colt 1911 Government, ráže .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911. Pistole Browning HP byla vyráběna v továrně FN a později také v USA. Těsně před obsazením továrny FN německými ozbrojenými silami během druhé světové války stihli inženýři odeslat plány na výrobu modelu HP do Británie. Jelikož FN byla v rukou němců, takse mohla začít pistole HP vyrábět i v Británii, ta ale svou výrobu začala v Kanadě ve firmě  John Inglis and Company se sídlem v Torontu. Zde se tato pistole vyráběla pro spojenecká vojska. Výroba probíhala ve dvou provedeních. Jedním provedením byla klasická pistole HP, a druhým provedením byla pistole HP se stavitelným hledím a drážkou pro nástavnou pažbu. Takovéto pistole, které byly vyráběné pro ozbrojené složky Commonwealthu nesly označení MK.I.

             Tato pistole John Inglis HP je jednou z nich. Stavitelné hledí je až do vzdálenosti 500 metrů. Pistole John Inglis HP je opatřena drážkou pro osazení nástavné pažby. Pistole je v dobrém technickém stavu. Povrch zbraně je černěný a je poněkud otlučen, vlivem špatného skladování. Vývrt je zrcadlově lesklý. Pistole John Inglis HP je navíc opatřena závěsníkem, který se nachází na dolní levé straně rukojeti. Tato pistole je sběratelskou raritou pro milovníky FN, Browning nebo modelu HP.

 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 909


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce John Inglis and Company, Toronto, Canada
 • Model, vzor HP
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 919 g
 • Délka 200 mm
 • Délka hlavně 120 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 13 nábojů
 • Stav 1
 • Povrch 93 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.