Pistole Derringer Hi Standard 22 Magnum

Pistole Derringer Hi Standard 22 Magnum

Další obrázky

Popis

Společnost High Standard Manufacturing Company Inc., která dnes sídlí v Texasu, byla založena roku 1926 Carlem Gustavem Swebiliusem ve městě Hamden, Connecticut, USA. 

Původně tato firma sloužila jako dodavatel mnoha zbraňařských firem v Connecticut Valley. Roku 1932 společnost High Standart Manufacturing Company Inc. koupila firmy Hartford Arms a Equipment Company, a začala tak vyrábět pistole v ráži .22. V roce 1968 přešla společnost pod Leisure Group. Následovala bouřlivá období vzhledem k zákonu „Gun Control Act“ z roku 1968. Společnost se poté přestěhovala do Jižního Hartfordu v roce 1976. Roku 1978 prezident společnosti Clem Confessore vedl řízení o odkoupení High Standard z Leisure Group. V prosinci roku 1984 byl majetek dražen v aukci. Gordon Elliott, který byl jako zástupce National Parts Distributor, vydražil vlastnictví pistolí ráže .22, výrobní řadu Crusader, High Standard jméno a ochrannou známku. Tento majetek byl pak převeden z Connecticutu do Houstonu v Texasu v červenci roku 1993, kde firma sídlí dodnes. První pistole vyrobené v Houstonu byly zasílány koncovým uživatelům již v roce 1994.

Tento derringer Hi Standard je ve velmi luxusním pozlaceném provedení. Hlavňový svazek v ráži .22 Magnum dodává majiteli pocit jistoty. Derringer Hi Standard má také přepínač spouště, tedy je možné si vybrat, z které hlavně půjde první výstřel. To se provádí namáčknutím spouště do ½ jejího kroku, přičemž je slyšet zřetelné cvaknutí. Derringer Hi Standard je velmi jednoduché konstrukce. Hlavňový svazek je jištěn objímkou, která jej zamyká k tělu zbraně. Odklopením této objímky dojde k odjištění hlavňového svazku, který se následně sklopí dolů a tím umožní přebití. Odklopením objímky o úhel 45°směrem nahoru dojde k pohybu společného vytahovače nábojnic pro obě hlavně. Celkové ovládání zbraně je velmi jednoduché. Tento derringer Hi Standard je v zánovním stavu, ovšem vlivem skladování byla na pravé straně ulomena část krytu osy spouště. Zbraň je opatřena platnou zkušební značkou z německé zkušebny v Ulmu z roku 1978. Tento derringer Hi Standard je nabízen se speciální slevou.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 85


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce High Standard Manufacturing Company Inc.
  • Model, vzor Hi Standard
  • Ráže 22 Magnum
  • Hmotnost 296 g
  • Délka 130 mm
  • Délka hlavně 89 mm
  • Rok výroby 1975
  • Stav 3
  • Povrch 65%
  • Vývrt zrcadlový

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.