Peters Stahl MULTICALIBER 45 ACP + 9 mm Luger + 22 LR

Peters Stahl MULTICALIBER 45 ACP + 9 mm Luger + 22 LR

Další obrázky

Popis

Firma Springfield Armory byla založena v roce 1974. Jedním z hlavních odvětví je výroba nových zbraní a to i modelů na bázi pistole  M1 1911. 

Tato výroba doplňků a pistolí pro soutěžní disciplíny IPSC byla zahájena po úspěších Roba Leathama na světovém šampionátu. Sprigfield Armory vyvinula v 80. letech 20. století novou verzi samonabíjecí pistole. Ta byla postavena na základě klasického těla Coltu Government 1911. Vznikla na základě návrhů Joea Peterse z německého Patterbornu. Ten spolupracoval se zbrojířem firmy Springfield Armory Timem Dillonem. Dalším aspektem byla omezená možnost držení nejvíce 3 zbraní v SRN jednou osobou. Joe Peters proto navrhl multikaliberní provedení jedné pistole pomocí výměnné hlavně a vratné pružiny pro ráže 45 ACP, 38 Super, 9 mm Luger , 38 Special a 10 mm Auto. Tato naprostá novinka, pistole s šestipalcovou hlavní byla hodnocena kritiky jako nejvýše inovativní multikaliberní zbraň. Pracovala na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta se ale neuzamykala pomoví dvou ozubů v závěru jako ostatní klony modelu 1911, nýbrž ve výhozném okénku závěru. Systém snížení hlavně byl také přepracován na systém pomocí dvou šikmých ozubů na hlavni a na konci vodící tyčky vratné pružiny. Z důvodu rozdílné velikosti nábojů byl upraven i systém vytahování nábojnic. Oba zbrojíři jej koncipovali jako dvouramenný vytahovač, zapuštěný v závěru na pravé i levé straně. Umožňoval spolehlivé vytažení nábojnic všech výše uvedených ráží. Pro ráži 45 ACP a různé délky nábojnic ráže 10 mm je určena pouze jedna vratná pružina a pro ráže ostatní pružina druhá, na rozdíl od podobného modelu  Delta Elite firmy Colt. Zde musí mít každá ráže svojí vratnou pružinu zvlášť. Je to způsobeno především velmi krátkými uzamykacími časy závěru Peterse a Dillona. Tato pistole nesla název Omega, jako synonymum posledního písmene řecké abecedy a posledního stupně vývoje klonů modelu 1911. Všechny hlavně těchto pistolí mají zásadně polygonální vývrt. Některá provedení měly v přední části vyfrézovány oválné otvory působící jako úsťová brzda. Jako kompenzátor této pistole působí masivní závěr a jeho hmotnost.

Pistole prodávané v USA byly označovány Omega a pistole v SRN nesly označení Peters Stahl Multicaliber a používaly tělo firmy Springfield Armory. Jedná se o pistoli s vysokou kvalitou zpracování téměř bez vůlí. Tato pistole Peters Stahl Multicaliber je v černěném provedení s chromovanou dlaňovou pojistkou, kohoutem, pojistkou, spouští, vypouštěcí pákou zásobníku, vypouštěcí pákou závěru a vytahovači. Zásobník pistole Peters Stahl Multicaliber je v nerezovém provedení. Tato pistole Peters Stahl Multicaliber je v ráži 45 ACP s konverzním kitem ráže 9 mm a dalším konverzním kitem ráže 22 LR. Nechybí střenky Pachmayr a závěr je osazen mikrometrickým hledím. Tato pistole Peters Stahl Multicaliber je v zánovním stavu a potěší každého milovníka této vysoce renomované značky.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 783


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Peters Stahl, Patterborn, Germany
 • Model, vzor MULTICALIBER
 • Ráže 9 mm Luger + 45 ACP + 22 LR
 • Hmotnost 1342 g
 • Délka 245 mm
 • Délka hlavně 6"
 • Zásobník vyjímatelný schránkový jednořadý na 7 ran
 • Rok výroby 1990
 • Stav 1
 • Povrch 99%
 • Vývrt všechny zrcadlové
 • Zkušební značka C.I.P. ano, SRN

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.