Pistole Parabellum DWM 7,65 mm Luger

Pistole Parabellum DWM 7,65 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie pistole Parabellum sahá do roku 1898, kdy Georg Luger na základě Borchardtovy pistole C93 zkonstruoval legendární pistoli Parabellum. 

Nejprve ji vyráběla pouze firma DWM, po zavedení pistole do výzbroje německé armády pod označením P.08 ji od roku 1910 vyráběla rovněž Továrna na pušky v Erfurtu. Po první světové válce byla výrobní linka z erfurtského arzenálu předána nuceně firmě Simson & Co. V Suhlu, která pistole vyráběla až do roku 1933. Následně byla výroba pistole Parabellum a P.08 zavedena ve firmě Mauser, která ji vyráběla až do roku 1942. Nejvzácnější pistole P.08 vyráběla firma Krieghoff v Suhlu, která byla výhradním dodavatelem Luftwaffe. V letech 1935 – 1945 vyrobila jen okolo 12.000 pistolí P.08, což představuje Mauserovu měsíční produkci.

Pistole Parabellum má uzamčený závěr s krátkým zpětným pohybem hlavně. Uzamčení je provedeno soustavou pák, které se v okamžiku výstřelu nacházejí v mrtvé poloze. K odemčení závěru dochází vychýlením středního bodu kloubu nárazem do křivkové plochy na těle pistole.

Tato pistole Parabellum byla vyrobena ve 20. letech minulého století firmou DWM za použití dílů, vyrobených ve značném objemu za doby I. světové války. V rámci platných podmínek Versailleské smlouvy byla opatřena hlavní v ráži 7,65 mm Luger o délce 98 mm. Tato pistole Parabellum nebyla zařazena do výzbroje žádné ozbrojené složky. Původní černění je zachováno na 80% povrchu této zbraně, zbytek je pouze otřelý a zbraň nenese stopy koroze. Tato pistole Parabellum je číslována v armádní řadě výrobních čísel, jednotlivé díly jsou značeny posledním dvojčíslím výrobního čísla, které je umístěno v civilním stylu, tj. více či méně skrytě. Všechny součásti nesou shodné koncové číslo. Tato pistole Parabellum má zrcadlové lesklý vývrt a je osazena původními dřevěnými střenkami, které jsou sice dosti ohlazené, avšak sedí na těle pistole jako ulité. Tato pistole Parabellum je osazena prvoválečným zásobníkem, který byl později užíván německým policejním sborem. Pistole není označena platnými ověřovacími značkami. Tato pistole Parabellum DWM potěší systematického sběratele pistolí Parabellum / P.08. Text a kontrola Jan Balcar.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 757


Skladem: 0 kusů

Základní informace

  • Výrobce DWM Německo
  • Model, vzor P.08
  • Ráže 880 g
  • Hmotnost 220 mm
  • Délka 100 mm
  • Délka hlavně vyjímatelný, schránkový, jedbořadý na 8 nábojů
  • Stav 20. léta 20. století
  • Povrch 80%
  • Vývrt zrcadlový
  • Zkušební značka C.I.P. ne

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.