Tanfoglio TA 90 Compact 9 mm Luger

Tanfoglio TA 90 Compact 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Historie italské rodiny Tanfoglio sahá až do roku 1900, kdy se otec Giuseppeho Tanfoglia věnoval úpravě brokovnic a jejich zamykání.

Prvním významným mezníkem bylo založení firmy SATA roku 1948 a její spojení s rodinou Sabatti, čímž vznikla produkce součástek brokovnic pro všechny výrobce zbraní sídlících v Tropmia Valley. Roku 1953 firma SATA začala vyrábět první pistole v ráži 6.35 a .22lr. O pár let později se k nim připojila i výrobu brokových kozlic. Na konci roku 1960 společnost SATA ukončila svoji produkci. Guiseppe Tanfoglio založil svoji společnost a pod svým jménem. Výrobu brokovnic a příslušenství k nim přenechal Tanfoglio rodině Sabatti a dále se věnoval pistolím. Během 60. let 20. století firma Tanfoglio vyráběla pistole v rážích 6.35mm, .22lr a 7,65mm, dále pak repliky derringerů se dvěma až čtyřmi hlavněmi a v neposlední řadě také double-action revolvery v ráži .32S&W. Tato produkce trvala až do roku 1992, kdy společnost ukončila svoji produkci, vzhledem ke změnám trhu v U.S.A.

Mezitím v roce 1969 bratři Lino, Marilena a Massimo založili novou společnost Fratelli Tanfoglio. Ta během 70. let 20. století vyráběla revolvery single-action v rážích .22lr a .22 WMR a revolvery v ráži .38 Special. V průběhu 70. let 20. století firma začala také s produkcí semi-auto pistolí v ráži .38 ACP.Ta ale vydržela jen do počátku 80.let, kdy přišla firma s novým modelem TA 90, který je základem dnešní produkce. V roce 1990 společnost Tanfoglio ukončila výrobu revolverů a derringerů a nyní se plně zaměřuje na samonabíjecí pistole různých ráží od .22 lr až po .45ACP. Roku 1986 pak firma Tanfolgio začala s návrhy a výrobou pistolí určených pro soutěžní disciplíny IPSC a IDPA, ve kterých tyto pistole vyhrály nejeden světový šampionát. Firma Excam byla přímým importérem pistolí Tanfoglio do USA, kde se prodávaly pod označením Tanarmi.

Tato pistole Tanfoglio TA 90 Compact je velmi zajímavou pistolí v ráži 9 mm Luger. Tělo pistole je v místě okolo lučíku zkoseno pod úhlem 45°. Vypouštěcí tlačítko zásobníku je umístěno na levé straně těla v místě kořene lučíku. Zásobníková šachta má velmi malé tření a tak umožňuje combatové přebíjení. Rukojeť, která je opatřena kvalitními lakovanými dřevěnými střenkami, umožňuje pohodlné a příjemné držení této pistole Tanfoglio TA 90 Compact. Tato pistole nemá zásobníkovou pojistku. Pojistka kohoutu je umístěna na levé straně těla pistole. Ve vodorovné poloze je pojistka odjištěna, při poloze směrem vzhůru pak pojistka znemožňuje spuštění bicího kohoutu. Na levé straně těla pistole nad lučíkem je umístěna vypouštěcí páka závěru. Hledí a muška této pistole Tanfoglio TA 90 Compact jsou v provedení tzv. Three-dot-sights (tří tečková mířidla), znamená to tedy že na mušce se nachází jedna bílá tečka, na hledí dvě. Pistole Tanfoglio TA 90 Compact je velmi kvalitní zbraní na bázi pistole ČZ 75. Toto provedení Compact je ideální pro skryté nošení. Tato pistole Tanfoglio TA 90 Compact je v novém stavu, včetně originálního kufříku s nápisem Tanfoglio s dvěma náhradními zásobníky.

14 900 Kč s DPH

nelze uplatnit DPH

Číslo zboží: 746

Skladem: 1 kus

Základní informace

 • Výrobce Fratelli Tanfoglio SpA Gradone, V.T.Italy
 • Model, vzor TA 90 Compact
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 969 g
 • Délka 182 mm
 • Délka hlavně 95 mm
 • Zásobník vyjímatelný schránkový dvouřadý na 12 nábojů
 • Rok výroby 2013
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Mellrichstadt

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.