Pistole Colt 2000 All American 9 mm Luger

Pistole Colt 2000 All American 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. 

Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

Pistole Colt All American model 2000 byla poprvé představena roku 1991 na veletrhu zvaném Shooting Hunting and Outdoor Trade Show. Na designu této zbraně se podíleli konstruktéři Reed Knight a Eugen Stoner z firmy Knight´s Armament, která se mimo jiné proslavila vývojem taktického doplňku Rail interface systém, zkráceně RIS. Tito konstruktéři doporučovali tuhost spouště 2,72 kg, ovšem firma Colt ji zvýšila na dvojnásobek a navíc také celkově zbraň prodloužila. Tělo pistole Colt All American model 2000 je vyrobeno z černého polymerového kompozitu. Závěr pistole se pohybuje v ocelových vodítkách, umístěných ve střední a zadní části těla pistole. Rukojeť této pistole Colt All American model 2000 je velmi ergonomická s černými kompozitovými střenkami s protiskluzovým povrchem. Vypouštěcí tlačítko zásobníku se nachází na straně levé. Ocelová vodítka závěru umístěna ve střední části těla pistole tvoří zároveň jádro spoušťového mechanismu a vyfrézovaná šikmá drážka slouží zároveň k otočnému pohybu hlavně. Ta se při svém pootočení, ke kterému dojde pohybem závěru vzad a najetím výše zmíněného ozubu do drážky ve vodítkách uzamyká v závěru. V závěru této pistole Colt All American model 2000 se uzamyká pomocí pěti uzamykacích ozubů. Tento systém je podobný jako u pistole Mauser M2, Desert Eagle a nakonec i pušky M16A1. Přední část závěru je oddělitelná a je v závěru uchycena pomocí čtyř podobných ozubů jakými se uzamyká hlaveň. Jedná se o velmi propracovaný a samozřejmě výrobně náročný systém. Závěr je opatřen stejnou povrchovou úpravou v černém provedení jakou používá firma Sig Sauer a nazývá ji Nitro Finish.

Pistole pracuje v systému DAO. Je v zánovním stavu a komu nevadí spoušť s vyšším odporem, pro toho je tato pistole ideální. Je uložena v originálním plastovém kufru s náhradním zásobníkem, rychloplničkou, čištěním a manuálem.  

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 741


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Colt's Manufacturing Company (CMC, někdejší Colt's Patent Firearms Manufacturing Company), Hartford, Connecticut, USA
 • Model, vzor 2000 All American
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 815 g
 • Délka 195 mm
 • Délka hlavně 112 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 15 nábojů
 • Rok výroby 1994
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo-Mellrichstadt

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.