Pistole Davis P 380 9 mm Luger

Pistole Davis P 380 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

Davis Industries byla založena v roce 1982 Jimem Davisem a jeho ženou Gail, dcerou proslulého George Jenningse. Pistole Davis Industries P 380 byla, co do použité ráže, tím nejsilnějším v produkci firmy.

George Jennings neponechal nic náhodě a po zavedení restrikčních zbrojních zákonů ve Spojených státech v roce 1968, využil všechen svůj potenciál a strojní vybavení coby výrobce přesných dílů pro letecké továrny v jižní Californii. Nová zákonná úprava totiž zakazovala dovoz malých a levných zbraní, především méně výkonných ráží. A přesně tam svým modelem MP – 25 zamířila Jenningsem v roce 1970 založená společnost Raven Arms. Za 20 let své existence vyprodukovala kolem 2 miliónů těchto “Saturday night specials“ (“specialita na sobotní noc“-americké pejorativní označení velmi levné, ne příliš kvalitní materiálem i zpracováním, avšak velmi malé a kompaktní zbraně). Továrna v roce 1991 vyhořela a Jennings všechna práva prodal své ex-manželce a svým zeťům a ti pokračovali jako Phoenix Arms. Paralelně už ale běží Davis Industries a vzniká Lorcin Engineering, založená Jenningsovým spolužákem Jimem Waldorfem. Později se připojují Bryco Arms a Jennings Firearms a vzniká tak pověstný “Ring of Fire“ – skupina výrobců “Saturday night specials“ operujících okolo Los Angeles napojená na Geoge Jenningse.

Že jsou zbraně velmi levné a malé, tedy dostupné a ideální pro skryté nošení pochopitelně neuniklo podsvětí. Není tedy divu, že pistole Davis Industries P 380 je na 10. místě v žebříčku popularity zbraní, s nimiž je ve Spojených státech páchána trestná činnost a dokonce na třetím místě v hledáčku Centra sledování zbraní Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny.

Pistole Davis Industries P 380 je standardní celoocelová pistole s neuzamčeným závěrem a bicím ústrojím bez vnějšího kohoutu. Rukojeť těla zbraně je opatřena dvoudílnými gumovými střenkami černé barvy a skýtá prostor pro skříňový zásobník na 6 nábojů, který ve zbrani drží západka ovládaná pákou u ústí zásobníkové šachty. Pouzdro závěru pistole Davis Industries P 380 je na levé straně opatřeno pojistkou. Tato pistole Davis Industries P 380 je v nerezovém provedení s leštěným chromovaným povrchem. Zbraň je nová a nenese žádné stopy používání. Vývrt hlavně této pistole Davis Industries P 380 je zrcadlově lesklý. Zbraň byla v roce 2013 opatřena českou zkušební značkou.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 74


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Davis Industries, Chino, California, USA
 • Model, vzor P 380
 • Ráže 9 mm Browning
 • Hmotnost 666 g
 • Délka 143 mm
 • Délka hlavně 72 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 6 nábojů
 • Rok výroby 1969
 • Stav 1
 • Povrch 100 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, česká

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.