Pistole Colt Combat Commander 9 mm Luger

Pistole Colt Combat Commander 9 mm Luger

Další obrázky

Popis

V roce 1835 odjel Samuel Colt z USA do Anglie, aby získal patent bostonského vynálezce Colliera z roku 1818 na zbraň s otočným válcem. Po návratu do USA založil továrnu na výrobu zbraní a tento princip revolveru si nechal patentovat 25. 2. 1836. 

Poté začal vyrábět své vlastní revolvery pod názvem Colt Patterson. První armádní zakázku získal díky floridské válce proti indiánům. Po částečném úpadku byla výroba oživena v roce 1847 díky tentokrát mexicko americké válce. Továrna poté přesídlila do Harfordu v Connecticutu a byla přejmenována na Colt´sPatent Fire Arms Manufacturing Company. V roce 1861 během americké občanské války se stal Colt plukovníkem, poté z armády odešel a 10. ledna 1862 zemřel. Po jeho úmrtí řídila podnik paní Coltová.

V roce 1867 započala firma ,,Colt,, vyrábět kulomet Dr. R. J. Gatlinga a v roce 1872 odstartovala éru nábojnicových revolverů, z nichž první byl Single Action Army Model 1873. Kromě výroby derringerů a brokovnic bylo vyrobeno ve firmě Colt do roku 1941 okolo 40.000 modelů revolverů SAA. Firma později spolupracovala s Johnem Browningem při výrobě jeho vodou chlazeného kulometu a později i pušky BAR, Coltu 1911 a děl pro americké ministerstvo obrany.

V roce 1955 byla společnost koupena firmou Penn – Texas Corporation. Díky vynikajícímu plánování výroby, modernizaci provozů a včasného vyplácení dividend akcionářům se firma úspěšně přenesla přes velkou hospodářskou krizi. Po úspěšném zavedení pušky M16 v americké armádě se firma zaměřila v 70. letech na výrobu luxusních a rytých zbraní. V roce 1984 pocítila firma ztrátu vyřazením Coltu 1911 z výzbroje armády a v roce 1988 to samé při ztrátě smlouvy na výrobu pušek M16. Přes období stávek v letech 1989 a 1990 a úpadkem do konkurzu byla firma vyvedena novými investory a v roce 1994 získáním nového kontraktu na výrobu pušek M4 pro armádu. Firma dále pracovala i na vývoji tkzv. inteligentních pistolí a získávala také další kontrakty na výrobu pušek M4. Kromě jiného svoji spolupráci spojila v roce 1996 s Professional Rodeo Cowboys Association a z této spolupráce vznikl SA revolver Legend. Kontrakty na výrobu pušek M4 byly prodlouženy až do roku 2010.

V období po 2. světové válce se vláda USA rozhodla pro přezbrojení ozbrojených složek. V roce 1949 tak vznikla soutěž o novou zbraň pro tyto potřeby. Hlavními podmínkami soutěže byly 3 faktory. Ráže 9 mm Luger, délka pistole nepřekračující 7“ a hmotnost nepřekračující 25 uncí. Kandidáty na tuto pozici tvořili pistole FN HP, S&W Model 39 a modifikovaná verze Coltu 1911, která zvítězila. Tato modifikovaná verze byla ve své velikosti první pistolí s tělem z lehkých slitin a také jako první sériově vyráběná pistole firmou Colt v ráži 9 mm Luger. Firma Colt vyráběla tuto pistoli v pěti variantách a třech rážích. Model s tělem, z lehkých slitin dostal označení Lightweight Commander. Dalšími modely byly: Commander Gold Cup Colt, Combat Elite, Concealed Carry Officer's pistol a také samozřejmě celoocelový model Combat Commander.  Tyto modely se vyráběly v rážích 9 mm Luger, .38 Super a .45 ACP.

Tato pistole Colt Combat Commander byla vyrobena v roce 1978, tedy pouhých osm let po uvedení do výroby. Konstrukce pistole Combat Commander se od původního modelu 1911 A1 liší pouze v detailech a v ráži. U zbraně bylo na zakázku osazeno mikrometrické sportovní hledí, spoušť a bicí kohout. Tato pistole Colt Combat Commander je ve velmi zachovalém stavu a nejeví téměř žádné známky opotřebení. Povrch pistole je černěný, vypouštěcí páka závěru a pojistka jsou černěné a leštěné. Pistole Colt Combat Commander je osazena střenkami vyrobenými na zakázku z ořechového dřeva, ovšem originální střenky Colt jsou součástí této pistole. Tato pistole je ideální příležitostí pro milovníky značky Colt.

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 739


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Colt's Manufacturing Company (CMC, někdejší Colt's Patent Firearms Manufacturing Company), Hartford, Connecticut, USA
 • Model, vzor Combat Commander
 • Ráže 9 mm Luger
 • Hmotnost 1073 g
 • Délka 195 mm
 • Délka hlavně 105 mm
 • Zásobník odnímatelný jednořadý na 8 nábojů
 • Rok výroby 1978
 • Stav 1
 • Povrch 98%
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano, Německo - Mellrichstadt

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.