Pistole Browning Buck Mark 22 LR

Pistole Browning Buck Mark 22 LR

Další obrázky

Popis

V roce 1880 John Moses Browning založil zbrojovku J. M. Browning & Bros. a začal brzy spolupracovat s řadou významných zbrojovek, např. s Oliverem Winchestrem. 

Pro ni navrhl samonabíjecí brokovnici, která byla ve své době natolik revoluční, že ji konzervativní Winchester odmítl. Později převzali její výrobu firmy Remington a FN. Dále si výrobu jeho zbraní rozdělily zbrojovky FN a Colt a to tak, že Colt měl vyrábět pro severoamerický a britský trh a FN pro evropský trh. Zbrojovka FN mohla své zbraně jeho konstrukce označit Browningovým příjmením. Pro FN a Colt navrhl Browning též řadu samonabíjecích pistolí, z nichž první byla pistole FN-Browning model 1900. Pozdější model 1910 nechvalně proslavil Gavrilo Princip při atentátu na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Zřejmě nejznámější pistolí pocházející z Browningovy konstrukční kanceláře je model Colt 1911 Government v  ráži .45 ACP. Z dalších konstrukcí lze zmínit například automatickou pušku BAR (Browning Automatic Rifle) a kulomety ráže .30 a .50 BMG, stejně jako samonabíjecí brokovnice Auto 5. Závěrem jeho tvorby byla samonabíjecí pistole Browning HP, která byla ale vyráběna až po Browningově smrti a i přes své rozšíření nedosáhla oblíbenosti modelu 1911.

V roce 1985 byl vyvinut firmou Browning model pistole Buck Mark v ráži 22 LR. Jednalo se sportovní pistoli, která díky své konstrukci maximálně eliminovala zpětný ráz a zdvih hlavně při výstřelu. Pistole Browning Buck Mark má tělo vyrobené z letecké lehké slitiny 7075. To je poté stejně jako hlaveň a závěr obráběno v CNC centrech za účelem dosažení správných tolerancí nutných pro bezchybnou funkci zbraně. Povrch pistole Browning Buck Mark se vyrábí v mnoha provedeních stejně jako střenky pistole. Vzhledem k tomu, že se pistole Browning Buck Mark vyrábí dodnes, prošla třemi zásadními designovými změnami lišícími se tvarem hlavně a hmatníků na závěru.

Tato pistole Browning Buck Mark je druhou výrobní modifikací. Masivní hlaveň, která je z boků plochá a leštěná je spojena pevně s tělem pistole. K hlavni je v horní části připevněna základna hledí, která má delší tvar a slouží zároveň jako vodítko závěru, který se tak pohybuje směrem vzad v ose hlavně. Navíc je v místě hmatníků odfrézována část o značné hmotnosti. A právě toto jsou hlavní výhody pistole Browning Buck Mark. Tělo je matně černěno, hledí mikrometrické, střenky jsou klasické dřevěné s logem Browning a vyladěná spoušť ve zlaceném provedení je samozřejmostí u firmy Browning.

Tato pistole Browning Buck Mark je velice kvalitně zpracována a ocení ji zejména závodní malorážkoví střelci. 

Prodáno
Naše nabídka je široká. Využijte vyhledávání na našich stránkách.

Číslo zboží: 736


Skladem: 0 kusů

Základní informace

 • Výrobce Browning Arms Company, Mountain Green, Utah, USA
 • Model, vzor Buck Mark
 • Ráže 22 LR
 • Hmotnost 940 g
 • Délka 245 mm
 • Délka hlavně 139 mm
 • Zásobník vyjímatelný, schránkový na 10 nábojů
 • Rok výroby 1989
 • Stav 1
 • Povrch 95 %
 • Vývrt zrcadlový
 • Zkušební značka C.I.P. ano - Belgie, Liége

Nákup

Tímto objednáváte toto zboží. Objednávky jsou evidovány v příchozím pořadí.

Při převzetí zboží si nezapomeňte přinést příslušné doklady a rozhodnutí. Viz. obchodní podmínky.

Uvádějte prosím také číslo zboží, o které se jedná.

Na další stránce proveďte kontrolu zadaných údajů a odešlete formulář. Pokud tak neučiníte, formulář k nám nedorazí.